Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 144

Witamy Cię Ojcze Święty

Przed południem samolot z Ojcem Świętym Benedyktem XVI wylądował na warszawskim lotnisku Okęciu. Z Benedyktem XVI już spotkali się pierwsi łomżanie. Papieżowi podczas całej pielgrzymki po Polsce będą towarzyszyć łomżyńscy biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Bronakowski. Poza nimi z papieżem spotkało się już także pięciu łomżyńskich księży, którzy otrzymali zaproszenia na zamknięte spotkanie Ojca Świętego z klerem w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie.

W rozpoczynającej się dziś pielgrzymce Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski weźmie udział ok. 6 tysięcy wiernych z diecezji łomżyńskiej. Pierwszego dnia spotkać się z papieżem mogli tylko nieliczni. W Archikatedrze Warszawskiej poza biskupami byli ks. prałat Tadeusz Śliwowski, ks. kan. Wiesław Białczak, ks. kan. Waldemar Krzywiński, ks. Marek Chrzanowski i ks. Mariusz Chmielewski. Dziś jeszcze z papieżem w Kościele Luterańskim Świętej Trójcy w Warszawie spotka się ks. prof. UKSW dr hab. Mieczysław Ozorowski.

Znacznie więcej łomżan będzie miało okazję do modlenia się z papieżem w kolejnych dniach Jego pielgrzymki po Polsce. Poprzez parafie i kurię rozdysponowano około 6 tysięcy zaproszeń. Do 3 tys. diecezjan będzie na piątkowej Mszy świętej na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Około 2 tys. młodych ludzi z diecezji łomżyńskiej będzie modliło się w sobotę na Błoniach w Krakowie. Dalsze półtora tysiąca dorosłych mieszkańców diecezji łomżyńskiej będzie na Błoniach w niedzielę rano. 

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę