Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 135

przyPiSany do Łomży

Grzegorz Jakuć pełnomocnik powiatowy PiS powiatu ziemskiego białostockiego został dyrektorem Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Nowy dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u ma 46 lat. Dotychczas poza działalnością partyjną w białostockich strukturach Prawa i Sprawiedliwości pracował jako zastępca wójta gminy Brańsk.

Grzegorza Jakucia nie było na liście kandydatów spełniających wymogi formalne ogłoszonego przez centralę Agencji konkursu na to stanowisko. Przypomnijmy, konkurs zakończył się niczym. Zgodnie z oficjalnym komunikatem „nie został wyłoniony kandydat na stanowisko Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego”.
Polityki całej zabawie z wyłanianiem nowego dyrektora łomżyńskiego ARiMR-u dodaje fakt, że o fotel ten ubiegał się jego pryncypał, wójt gminy Brańsk i także działacz PiS, Krzysztof Jaworowski. Ba kandydat ten był uważany za „pewniaka”, bo jest „człowiekiem ministra Jurgiela”, ale nieoczekiwanie wycofał się z konkursu w ostatniej fazie... Pełniąca obowiązki prezesa całej Agencji Elżbieta Kaufman - Suszko (także z Białegostoku i także „człowiek Jurgiela”) postanowiła, że konkurs ponownie nie zostanie ogłoszony i w środę powołała na dyrektora Podlaskiego Oddziału ARiMR-u w Łomży Grzegorza Jakucia.

Teraz PiS
Rządowa Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa to łakomy kąsek dla działaczy politycznych. Było tak od początku jej powstania. Pierwszym dyrektorem w budynku przy ul. Nowej 2 był Wojciech Dzierzgowski z PSL. Wówczas w kraju rządziła koalicja SLD-PSL. Po jej rozpadzie i przejściu PSL do opozycji rządząca SLD szybko zamieniła peeselowskiego działacza na swojego człowieka. Fotel dyrektora w Łomży objął jednoznacznie kojarzony z SLD, Wojciech Szczepkowski. Po przegranych przez lewicę wyborach parlamentarnych także w Agencji do władzy dochodzi PiS - w warszawskiej centrali... i w oddziale w Łomży.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę