Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Co słychać w Starostwie

• Wzrost bezrobocia – W grudniu 2005r. zanotowano wzrost poziomu bezrobocia na lokalnym rynku pracy. Główną przyczyną tej niekorzystnej sytuacji był zwiększony napływ do urzędu pracy bezrobotnych po zakończeniu udziału w formach aktywnych – szczególnie po stażach i przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy oraz wykorzystanie limitu środków Funduszu Pracy w 2005r. na organizację aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu. Ponadto w grudniu każdego roku notuje się okresowy wzrost poziomu bezrobocia z uwagi na zakończenie prac sezonowych w rolnictwie i budownictwie. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu grudnia 2005 r. wyniosła 7.585 osób, w tym mieście Łomża 4. 585 osoby i w Powiecie Łomżyńskim 3.001 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 149 osób.
• Stypendia współfinansowane ze środków europejskich. W grudniu 2005 roku Starostwo Powiatowe w Łomży wypłaciło I transzę środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku w związku z realizacją projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa z przeznaczeniem na stypendia dla studentów z terenu powiatu łomżyńskiego i uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat.
• Niecodzienna wizyta w Starostwie – w piątek 6 stycznia niecodzienną wizytę w Starostwie Powiatowym w Łomży złożył znany francuski podróżnik – Joel Buton, którego przyjął Wicestarosta Łomżyński – Zbigniew Sokołowski. Francuz już od ponad 7 lat pieszo przemierza Europę. Od ponad roku wędruje po Polsce odwiedzając władze samorządowe, które potwierdzają jego pieszą wędrówkę. Mottem tej niespotykanej wyprawy jest przesłanie pokoju między ludźmi i narodami. Francuski globtroter przeszedł już ponad 30 tyś. km.
• W dniu 17 stycznia br. Zarząd Województwa udzielił dotacji na wsparcie realizacji 17 zadań publicznych w woj. podlaskim. Dotacje zostały przyznane m.in. w sferze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, w sferze działalności na rzecz mniejszości narodowych, a także w sferze podtrzymywania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Imprezy organizowane przez jednostki kultury z powiatu łomżyńskiego zostały wysoko ocenione i otrzymały ich dofinansowanie. Główną dotację przyznano na organizację: - Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Wiejskich i Obrzędowych 2006 dla Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży – 8 000 zł - VIII Rozmaitości Wielkanocne organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej – 4.000 zł.
• Starostwo Powiatowe w Łomży wraz z Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr ogłasza nabór na bezpłatne szkolenia dla mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego i miasta Łomża. W ramach tego projektu oferowane są następujące bezpłatne szkolenia: - Opieka nad osobami starszymi z modułem masażu i nauką języka obcego - Język obcy w nowym zawodzie - Masaż leczniczy z nauką języka angielskiego - Księgowość komputerowa - Technologie informatyczne w nowym zawodzie - Pilot wycieczek
• Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, poszukuje ludzi chętnych (wiek lat od 5 do 105) do zabawy w kabaret, poezję śpiewaną, piosenkę poetycką, etc. Pierwsze spotkanie grupy 15 lutego w siedzibie ROK o godz. 17.00
• Ministerstwo Edukacji i Nauki organizuje bezpłatne studia podyplomowe dla nauczycieli z zakresu doradztwa zawodowego. Celem studiów podyplomowych jest przygotowanie nauczyciela do: udzielenia pomocy psychologiczno-pedagogicznej polegającej na wspieraniu uczniów w dokonywaniu wyboru kierunku dalszego kształcenia, zawodu i planowaniu kariery zawodowej oraz udzielania informacji w tym zakresie, wspieranie innych nauczycieli w organizowaniu wewnątrzszkolnego systemu doradztwa oraz zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu, posługiwania się technologią informacyjną i jej wykorzystania w realizacji zadań doradcy zawodowego oraz podniesienie poziomu znajomości języka obcego. Realizatorem studiów podyplomowych dla nauczycieli z woj. podlaskiego jest Uniwersytet w Białymstoku. Uczestnikami studiów mogą być nauczyciele gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, absolwenci studiów wyższych zawodowych lub magisterskich posiadający przygotowanie pedagogiczne.
Informacje z Serwisu Powiatu Łomżyńskiegozebrał
Józef Piątek

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę