Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Oświadczenie MŁKS-u po skandalu w Białymstoku

"W trosce o zdrowie zawodników nie będziemy uczestniczyć w żadnych ligowych meczach zaplanowanych w obecnej rundzie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku" pisze w oświadczeniu Młodzieżowy Łomżyński Klub Sportowy (pełna treść poniżej) i żąda stanowczej reakcji Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. To reakcja na skandaliczne incydenty z niedzieli z Białegostoku, gdzie kibice, którzy przyjechali na mecz seniorski wykazali się agresją wobec dzieci.

Oświadczenie

Zarząd Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec wydarzeń, które miały miejsce w dniu 17.09.2023 r. podczas ligowych meczów wyjazdowych naszych drużyn, które miały odbyć się w tym dniu na Stadionie Miejskim w Białymstoku. 

O godzinie 10.00 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku swój ligowy pojedynek z Talentem Białystok rozgrywał zespół z rocznika 2010, natomiast o godzinie 12.30 z tym samym rywalem powinni mierzyć się zawodnicy z rocznika 2008. 

Tego samego dnia o godzinie 12.30 odbywał się domowy mecz w ramach rozgrywek Ekstraklasy, pomiędzy Jagiellonią Białystok a Radomiakiem Radom. 

W trakcie drugiej części spotkania chłopców z rocznika 2010 na teren obiektu zaczęli napływać „kibice” na mecz rozgrywek Ekstraklasy, po drodze na trybuny postanowili sobie jednak urządzić festiwal wyzwisk skierowany wobec naszych 13-letnich zawodników oraz rodziców, którzy przyjechali z Łomży aby obejrzeć mecz swoich dzieci. Pod koniec meczu i po jego zakończeniu zarówno rodzice jak też nasi zawodnicy w niewybrednych słowach powszechnie uważanych za obelżywe oraz w towarzystwie gróźb karalnych opuszczali boisko boczne w Białymstoku, doszło też do prób rękoczynów w stosunku do rodziców naszej drużyny, celem zerwania „szmat”, jak zostało to wyrażone przez jednego z „osobników” w barwach Jagiellonii  – i co należy podkreślić, i uwypuklić bez żadnej reakcji służb porządkowych obecnych na terenie obiektu. Jak się okazało był to jednak „niewinny” wstęp do skandalicznych rzeczy, które miały miejsce niewiele później. 

Do autobusu wiozącego na mecz chłopców z rocznika 2008, który wjechał już na teren Stadionu Miejskiego w Białymstoku wtargnął „człowiek” ubrany w barwy Jagiellonii Białystok wykrzykując do naszych 15-letnich zawodników, że mają cyt. ”wypier*…” oraz że nie mamy prawa wyjść w swoich barwach z autokaru. 

Ochrona obiektu po próbie interwencji trenera zespołu zasugerowała aby nasz zespół zdjął odzież z klubowymi emblematami (!!!) To była jedyna reakcja służb porządkowych na zaistniałą sytuację. Po konsultacji z sędzią wyznaczonym do prowadzenia zawodów ostatecznie nie doszło do rozegrania meczu i nasz autobus w asyście policji opuszczał teren Stadionu Miejskiego w Białymstoku. 

Wobec tych skandalicznych wydarzeń ŻĄDAMY od Podlaskiego Związku Piłki Nożnej stanowczej reakcji na zaistniałe incydenty, które miały miejsce w dniu 17.09.2023. – przede wszystkim odpowiedzi na pytanie: kto wyznaczył termin rozgrywania meczów w rozgrywkach młodzieżowych w porze rozgrywania spotkania Ekstraklasy. 

Jako Klub odpowiadamy przede wszystkim za bezpieczeństwo naszych dzieci, które jest dla nas priorytetowe dlatego też informujemy, że w trosce o zdrowie zawodników nie będziemy uczestniczyć w żadnych ligowych meczach zaplanowanych w obecnej rundzie na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku, a każdy kolejny przejaw agresji wobec naszych zawodników – (DZIECI !!!), do którego dojdzie na terenie każdego innego obiektu piłkarskiego w Białymstoku skutkować będzie całkowitą rezygnacją z udziału w meczach wyjazdowych w tym mieście. 

 

DOMAGAMY się zdecydowanej i ostrej reakcji Związku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę