Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

„Dziesiątka” wicemistrzami Polski w czwórboju

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży zajęła drugie miejsce w ogólnopolskich Finałach Krajowych Igrzysk Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym, a Maciej Bylica został najlepszym zawodnikiem w Polsce.

W Aleksandrowie Łódzkim 06-07 czerwca 2023r. rozegrano Finał Krajowy Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym organizowany przez Szkolny Związek Sportowy. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn szkół podstawowych, zwycięzców wojewódzkich Igrzysk Dzieci (kl. IV-VI ). W kategorii chłopców, województwo podlaskie reprezentowali uczniowie SP nr 10 w Łomży. 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 10 w składzie: Maciej Bylica, Jakub Mroczkowski, Gabriel Mieczkowski, Filip Prostek, Adam Banach, Karol Skarżyński oraz opiekunem Andrzejem Łukianiukiem w Finale Krajowym zdobywając  łącznie 1231 pkt. zajęli drugie miejsce ustępując jedynie uczniom z SP nr 91 z Krakowa (1267 pkt.) 

 „Osiągnięty wynik nawiązuje do sportowej tradycji naszej szkoły. Pomimo drastycznego spadku - w obecnych czasach - sprawności fizycznej oraz aktywności dzieci i młodzieży udowodniliśmy, że chcąc - można osiągnąć sukces sportowy! Chłopcy pokazali niesamowity charakter, ambicję i wolę walki. Każdy z nich dał z siebie sto procent. Cieszę się, że w murach naszej szkoły są tacy uczniowie, z których - jako grono pedagogiczne - jesteśmy bardzo dumni. Mam nadzieję, że w kolejnych latach jeszcze nieraz udowodnimy, że w „10” mamy wspaniałą i utalentowaną młodzież” - podsumowuje Andrzej Łukianiuk, opiekun i nauczyciel SP 10.

W czwórboju lekkoatletycznym drużyna złożona jest z 6 zawodników, z których każdy rywalizuje w 4 konkurencjach: biegu na 60 m, rzucie piłeczką palantową, skoku w dal lub wzwyż i biegu na 1000 m (dziewczyny 600 m), zdobywając punkty za osiągnięte wyniki. Do wyniku drużynowego wlicza się pięć z sześciu sum wyników indywidualnych, uzyskanych przez każdego z zawodników danej drużyny. Jest to więc dyscyplina wymagająca dużej sprawności fizycznej i wszechstronności. 

Indywidualnie najlepszym okazał się Maciej Bylica, który z dorobkiem 358 pkt bezkonkurencyjnie został najlepszym zawodnikiem. Maciej zwyciężył w trzech z czterech konkurencji: w biegu na 60 m (7:64) i na 1000 m (02:59,04) oraz w skoku w dal (5, 53 m). 

źródło: SP10

 

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę