Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżyńscy pływacy na zawodach Pucharu Polski

Pływacy łomżyńskiego klubu UKS Butterfly w minioną sobotę rywalizowali w Lublinie na ogólnopolskich zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski na długim basenie (50m). Dla młodszych zawodników (powyżej 14 lat) była to niepowtarzalna okazja, aby współuczestniczyć w rywalizacji najlepszych pływaków w Polsce.

Sobotnie zawody zorganizowane przez Polski Związek Pływacki rozpoczęły rywalizację pływaków o minima na najważniejsze imprezy międzynarodowe sezonu letniego: mistrzostwa świata w Fukuoce, Uniwersjadę i młodzieżowe mistrzostwa Europy. W Lublinie wystartowało łącznie 677 osób ze 110 klubów w całej Polski. Wśród nich było pięcioro reprezentantów łomżyńskiego klubu. 

Ignacy Balkiewicz (16 l.), Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko (15 l.) Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk (14 l.) zaprezentowali się z bardzo dobrej strony ustanawiając, w większości startów, nowe rekordy życiowe na tzw. długim basenie – podsumowuje trener Bartosz Kutny. Nie lada wyzwaniem był dla startujących udział w czterech konkurencjach.

W rywalizacji ogólnopolskiej 14-latków w stylu grzbietowym Filip Rudczyk, zajął bardzo dobre 7 miejsce, tracąc do czołówki naprawdę niewiele.

- Po raz pierwszy jako klubu uczestniczyliśmy w zawodach tej rangi. Wyjazd traktujemy jako etap przygotowań do rocznikowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w lipcu  i będą rozgrywane właśnie na długim basenie. Na co dzień nie mamy możliwości trenowania na takim obiekcie, stąd starty stanowią dla nas cenne doświadczenie. Specyfika pływania na „krótkim” i „długim” basenie (50 m) jest bowiem inna. Poza tym udział młodych zawodników w zawodach tej rangi, to również zdobycie bardzo cennego doświadczenia, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Po raz pierwszy mieli oni okazję rywalizować na jednych zawodach z olimpijczykami, uczestnikami Mistrzostw Świata, czy Europy… często ze swoimi idolami sportowymi! Co było dla Nich nie lada przeżyciem - podsumowuje trener Bartosz Kutny.

źródło:  UKS Butterfly

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę