Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Martyna Krawczyńska stypendystką programu „Wybiegaj w Przyszłość”

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska

Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Martyna Krawczyńska została stypendystką w II edycji programu „Wybiegaj w Przyszłość”. Podopieczna trenera Andrzeja Korytowskiego znalazła się wśród 12-tu osób, które otrzymają po 10 000 złotych, na przygotowania i opłaty, które mają im pomóc w uzyskaniu wybitnych wyników.

Program „Wybiegnij w Przyszłość” jest jedynym w Polsce, który skierowany jest do biegowej młodzieży w kategoriach od U-16 do U-20. Pomysłodawcą idei jest Ada Smokowska - żona dziennikarza sportowego Tomasza Smokowskiego. Wsparcie przebiega dwutorowo, tzn. pomoc finansowa, ale również edukacja sportowa. 

„Organizując Program Stypendialny „WYBIEGAJ w PRZYSZŁOŚĆ”, chcemy pomagać w rozwoju sportowym młodym, zdolnym zawodnikom, którzy z powodów ekonomicznych mają pod górkę – czytamy na stronie Fundacji Zdrowy Ruch, organizatora programu. -  Dając realne wsparcie finansowe, chcemy dodać im wiary we własne możliwości i w swoje marzenia. Chcemy otworzyć przed nimi świat i przekonać, że on jest do zdobycia! Jednocześnie pokazując, że tą przyszłość trzeba sobie „wybiegać” – nie czekać, a o nią walczyć i konsekwentnie budować”. 

Wnioski do programu złożyło 113 biegaczy w wieku 15-19 lat, w tym 60-ciu medalistów Mistrzostw Polski, a wyniki  ogłoszono w wigilię Bożego Narodzenia. 

- Wiadomość o otrzymaniu stypendium bardzo mnie ucieszyła – pisze Martyna - teraz będę mogła jeszcze bardziej zainwestować w moje ukochane bieganie. Jednocześnie mam nadzieję, że nie zawiodę zaufania którym obdarzyła mnie komisja i osiągnę wyniki o których marzę i do których dążę.

A marzenia tegoroczna maturzystka Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ANS w Łomży ma ambitne. Mistrzyni Polski w biegach przełajowych, posiadaczka nieoficjalnego rekordu Polski 18-latek na 10000 metrów, miłośniczka biegania, podróży i odkrywania nowych miejsc, marzy o olimpijskim krążku. 

Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Martyna Krawczyńska w 2022 roku miała ogromy skok wyników. Biegaczka zdobyła sześć medali Mistrzostw Polski w tym 4 seniorów i 2 juniorów. Uzyskała awans na Mistrzostwa Europy Juniorów w biegach przełajowych, oraz w debiucie ustanowiła nieoficjalny Rekord Polski osiemnastolatek w biegu na 10 000 metrów (36 min. 18 sek., 68 setnych) i ustanowiła rekordy województwa podlaskiego juniorek aż w ośmiu konkurencjach i zwyciężyła w biegu na 1 Milę na hiszpańskiej Ibizie. To zdaniem trenera Andrzeja Korytkowskiego zrobiło wrażenie na  8-osobowej Radzie Programu Stypendialnego.

- Mimo wszystko warto ciężko pracować, robić swoje, a znajdą się zawsze dobrzy ludzie  i wyciągną pomocną dłoń. Ta pomoc na pewno w dużym stopniu pomoże nam zebrać środki jakie są potrzebne na zabezpieczenie dobrych przygotowań tej młodej, zdolnej i ambitnej zawodniczki – pisze Andrzej Korytkowski, trener pierwszego stopnia, który przyznaje, że wśród swoich zawodników miał stypendystów Ministra Edukacji, laureata nagrody Premiera czy Marszałka. - Nigdy mój zawodnik nie znalazł się w tak wąskim gronie docenionych i wyróżnionych wybitnych sportowców – przyznaje.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę