Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Krawczyńska zwycięża na Ibizie

Główne zdjęcie
Finisz Martyny Krawczyńskiej

Martyna Krawczyńska zwyciężyła w 38 edycji najstarszej imprezy sportowej na Balearach - Milla Urbana Isla de Ibiza. Trener Andrzej Korytkowski w biegu weteranów także stanął na podium zajmując doskonałą drugą lokatę.

Zawodniczka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Martyna Krawczyńska znakomicie spisała się na hiszpańskiej Ibizie. W biegu rozgrywanym na terenie portu Sant Anton wyprzedziła Brytyjkę Saskia Millard oraz Hiszpankę Jsabel Linares. Faworytką do zwycięstwa była zawodniczka z Wielkiej Brytanii i to ona wzięła na siebie ciężar prowadzenia. Mimo mocnego tempa Martyna dała radę utrzymać się za plecami rywali i na ostatnich 150-ciu metrach skutecznie zaatakować. Z czasem 5 minut i 2 sekundy zwyciężyła w zawodach. 

- Wynik zawodniczek mógłby być o kilka sekund lepszy, ale bieg był rozgrywani na ponad 500-metrowej prostej i sześciokrotnie trzeba było raptownie hamować i zawracać o 180 stopni. W tym wypadku ważniejsze było miejsce a nie czas. Myślę, że Martyna miała bieg pod kontrolą, bo jeszcze na 100 metrów do mety obie zawodniczki walczyły ramię w ramię, a ostatnie 100 metrów dało 2 sekundy przewagi mojej zawodniczce. Świadczy to ,że „pod nogą” jeszcze było trochę mocy – podsumował trener Andrzej Korytkowski. 

Po 10-ciu tegorocznych zwycięstwach na imprezach biegowych w kraju, tym razem wychowanka trenera Andrzeja Korytkowskiego na hiszpańskiej wyspie, odnotowała pierwszy zagraniczny sukces. 

Martyna Krawczyńska jest uczennicą IV klasy Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ANS w Łomży. Zawodniczka pochodzi spod Nura, a lekkoatletykę trenuje 5-ty rok. Do tej pory zdobyła 10 medali Mistrzostw Polski. W tym roku (2022) ustanowiła 6 rekordów województwa podlaskiego juniorów na 6-ciu dystansach (600m, 1000m, 1500m, Mila, 10km, 1500m z prz. i 2000m z przeszkodami). W sezonie letnim startowała 20 razy z czego 11 była pierwsza, 6 druga, 1 trzecia i tylko 2 razy znalazła się poza podium. 

Drugą lokatę z czasem 5:08, do zwycięzcy tracąc tylko 1 sekundę, w biegu weteranów zajął Andrzej Korytkowski. Tak trener komentuje start i rezultat biegu:

„Dzięki temu, że nie wiedziałem kto jest w mojej kategorii to walczyłem o jak najlepszy czas i miejsce co przełożyło się na zwycięstwo w kategorii (50-55 lat) z przewagą nad drugim rywalem aż o... 29 sekund. Od czasu, gdy otrzymaliśmy zaproszenie na milę dla Martyny i pojawiła się też przy okazji  szansa startu dla mnie, wziąłem się mocno za trening, a efekt 3-miesięcznej pracy przerósł moje najśmielsze oczekiwania”.

Finisz Martyny do obejrzenia: https://www.periodicodeibiza.es/deportes/deporte-ibiza/2022/10/09/1807015/milla-urbana-isla-ibiza-sant-antoni.html

 

240206081801.gif
Foto: Finisz Martyny Krawczyńskiej
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Martyna Krawczyńska
Foto: Martyna Krawczyńska
Foto: Andrzej Korytkowski
Foto: Martyna Krawczyńska z trenerem Andrzejem Korytkowskim
mm
pt, 14 października 2022 20:21
Data ostatniej edycji: nie, 16 października 2022 16:47:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę