piątek, 26 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Krawczyńska z najlepszym wynikiem w Polsce

Martyna Krawczyńska

Bardzo dobry występ zanotowała Martyna Krawczyńska w w Mitingu Młodzieżowym rozgrywanym w weekend na stadionie warszawskiego AWF-u. Reprezentantka KS PREBET-SONAROL 1000 metrów przebiegła w czasie 2:47,18 sek., co jest obecnie najlepszym wynikiem w Polsce na tym dystansie w kategorii juniorek.

Martyna Krawczyńska potwierdza dobre przygotowanie do sezonu i tym bardziej szkoda pechowego startu w Mistrzostwach Polski Juniorów. W Warszawie podopieczna Andrzeja Korytkowskiego wygrała bieg na 1000 metrów w świetnym stylu ustanawiając niezmieniony od 16 lat rekord województwa podlaskiego. Swoją drogą osiągnięty przez inną wychowankę trenera Korytkowskiego - Annę Pruszkowską (2:49,69 – 2006 rok). Martyna otwiera tegoroczne polskie tabele rankingowe juniorek również na 1500 metrów z przeszkodami, na 2000m z przeszkodami jest 3-cia, a na 800m 4-ta.

Na tych samych zawodach młodzik Konrad Zalewski z czasem 1:31,59 sek. zajął 3-cią lokatę. Martyna jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego w  Łomży, a Konrad to absolwent Szkoły Podstawowej w Kobylinie Borzymy i od 1 września, zapowiada trener, zasili szeregi LMS Łomża.

Lokaty zawodników w innych startach:

Sylwia Walczak wygrała na dystansie 10 km w Bieg Ryński o puchar burmistrza miasta Ryn. Zawodniczka tę odległość pokonała w 41,07min.

Iwona Wicha zwyciężyła w biegu górskim Tatra Trail w Zakopanem. Zawody rozegrano na dystansie 16 kilometrów,  przy przewyższeniu wynoszącym 600 metrów.

Prosto po zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie Iwona Bernardelli wystartowała w XX Biegu św. Jakuba w Lęborku z czasem 34,44 min. zajmując na dystansie 10km drugą lokatę.
Na tych samych zawodach Mateusz Niemczyk zajął 3-cie miejsce (31,15 min). Bieg ukończyło 329 osób.