sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Brązowa Wiktoria Mistrzostw Polski

Wiktoria Grabowska na dystansie 1500 metrów z przeszkodami wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych rozgrywanych w Bielsku Białej, reprezentantka Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL Wiktoria Grabowska z czasem 5:11,63 sek. zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal. Wynik tym bardziej cieszy, ponieważ bieg był rozgrywany typowo na miejsca w wolnym tempie, ale za to z bardzo mocnym finiszem. Mimo to reprezentantka łomżyńskiego klubu uzyskała rekord życiowy i brązowy medal.

- Na 300 metrów przed metą zaczął się długi finisz. Trzy zawodniczki oderwały się od reszty stawki, wśród których była nasza Wiktoria. Zawodniczka srebrny medal straciła na ostatnich metrach tracąc zaledwie 0,09 sek. do drugiego miejsca, jednak i tak jesteśmy bardzo zadowoleni bo jest to pierwszy indywidualny medal tej zawodniczki – podkreśla trener Andrzej Korytkowski.

Czołówka biegu na 1500m prz.

1. Roksana Piechowska(Talex Borzytuchom) 5:10,41

2. Natalia Cygan(Stal Stalowa Wola) 5:11,54

3. Wiktora Grabowska (PREFBET-SONAROL) 5:11,63

4. Kamila Augustiniok(MKS-MOSM Bytom) 5:17,65

Wiktoria Grabowska jest uczennicą Liceum Mistrzostwa Sportowego przy ANS w Łomży, na stałe mieszka w gminie Zaręby Kościelne. W roku szkolnym 2021/22 otrzymała nagrodę prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce.

W miniony weekend Mateusz Niemczyk z KS PREFBET-SONAROL zwyciężył w biegu Wilcza Dycha w miejscowości Osieczna na Pomorzu bijąc czasem 31,12 min. rekord trasy.

Bieg Królowej Bony na dystansie 5km w Różanie zakończył się zwycięstwem Damiana Świerdzewskiego, a wśród kobiet Monika Nawrat zajęła druga lokatę (oboje z  KS PREFBET-SONAROL).