Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Tomek wicemistrzem województwa podlaskiego w szachach

Główne zdjęcie
Trener Vafa Mammadov i Tomasz Obrycki

11-letni Tomek Obrycki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10, który zajął II miejsce w kat. do lat 12. w XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach. W kategorii do lat 8 brąz wywalczył Patryk Potkaj. Obaj reprezentują KS Elbrus Łomża.

W miniony weekend w Suwałkach odbywały się XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach, w których wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek. Podopieczni Vafy Mammadova z KS Elbrus Łomża wrócili z 2 medalami i wysokimi punktowanymi miejscami.

Najlepiej zaprezentował się najbardziej utytułowany 11-letni Tomek Obrycki, który zajął II miejsce w kat. do lat 12. W rozegranych 7 partiach uzyskał 6 punktów. To kolejny rok wychowanka Vafy z medalem tej rangi. Mistrzostwa Województwa Podlaskiego dla Tomka stanowią kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych na koniec wakacji w Rzeszowie oraz Mistrzostw Europy planowanych na jesieni w Turcji.

Bardzo dobre zawody rozegrał najmłodszy zawodnik KS Elbrus, Patryk Potkaj, który w rywalizacji do lat 8 za zajęcie III miejsca zdobył brązowy medal. W rozegranych 9 partiach uzyskał 6 punktów.

W kategorii do lat 16 Jakub Firmuga ze Szkoły Podstawowej nr 7, po 8 partiach zdobył 4 punkty i zajął wysokie IV miejsce. 

Wśród dziewcząt IV miejsce do lat 10 po bardzo wyrównanych partiach zajęła Adrianna Żelazna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7, która zdobyła 4 punkty oraz VI miejsce uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 Wiktorii Getek w kategorii do lat 16. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę