Tomek wicemistrzem województwa podlaskiego w szachach

Trener Vafa Mammadov i Tomasz Obrycki

11-letni Tomek Obrycki, uczeń Szkoły Podstawowej nr 10, który zajął II miejsce w kat. do lat 12. w XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach. W kategorii do lat 8 brąz wywalczył Patryk Potkaj. Obaj reprezentują KS Elbrus Łomża.

W miniony weekend w Suwałkach odbywały się XXIV Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Juniorów w szachach, w których wystartowało ponad 100 zawodników i zawodniczek. Podopieczni Vafy Mammadova z KS Elbrus Łomża wrócili z 2 medalami i wysokimi punktowanymi miejscami.

Najlepiej zaprezentował się najbardziej utytułowany 11-letni Tomek Obrycki, który zajął II miejsce w kat. do lat 12. W rozegranych 7 partiach uzyskał 6 punktów. To kolejny rok wychowanka Vafy z medalem tej rangi. Mistrzostwa Województwa Podlaskiego dla Tomka stanowią kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorów zaplanowanych na koniec wakacji w Rzeszowie oraz Mistrzostw Europy planowanych na jesieni w Turcji.

Bardzo dobre zawody rozegrał najmłodszy zawodnik KS Elbrus, Patryk Potkaj, który w rywalizacji do lat 8 za zajęcie III miejsca zdobył brązowy medal. W rozegranych 9 partiach uzyskał 6 punktów.

W kategorii do lat 16 Jakub Firmuga ze Szkoły Podstawowej nr 7, po 8 partiach zdobył 4 punkty i zajął wysokie IV miejsce.

Wśród dziewcząt IV miejsce do lat 10 po bardzo wyrównanych partiach zajęła Adrianna Żelazna, uczennica Szkoły Podstawowej nr 7, która zdobyła 4 punkty oraz VI miejsce uczennicy Szkoły Podstawowej nr 4 Wiktorii Getek w kategorii do lat 16.