Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 09 grudnia 2023 napisz DONOS@

Iwona Bernardelli mistrzynią świata wojsk

Olimpijka, starsza szeregowa, a od roku reprezentująca Klub Sportowy PREFBET-SONAROL - Iwona Bernardelli zdobyła na 52 World Military Marathon Championship w Limie (Peru) drużynowy złoty medal. Indywidualnie zawodniczka z czasem 2:35,31 zajęła trzecią lokatę.

Iwona Bernardelli, od roku reprezentująca łomżyński Klub Sportowy PREFBET-SONAROL, trenuje pod okiem Marka Jakubowskiego. W 2016 roku uczestniczyła w Olimpiadzie w Rio de Janeiro. Starsza szeregowa formacji lotniczej jest także w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym. Podczas 52 World Military Marathon Championship w Limie (Peru) zawodniczka dwukrotnie stanęła na podium. Nasza biegaczka indywidualnie z wynikiem 2:35,31 wywalczyła brązowy medal, a z koleżankami (Aleksandrą Brzezińska, Moniką Brzezińską i Aleksandra Lisowska) została Mistrzynią Świata w drużynie. Drużynowe podium uzupełniły reprezentantki Bahrajnu i Litwy.

"Warunki do biegania były trudne" relacjomnuje Bernardelli, ponieważ było ciepło oraz była duża wilgotność. Iwona przez większość biegu znajdowała się w ścisłej czołówce, jednak około 27 kilometra zaczęły się bóle brzucha, które trwały aż do mety. Po biegu nasza biegaczka z zatruciem została odwieziona do szpitala. Jak się okazało jeszcze po 2 osoby z polskiej oraz hiszpańskiej ekipy miały podobne problemy. 

Medale cieszą tym bardziej, bo pokazują, że Iwona jest nadal w wysokiej formie a Mazurek Dąbrowskiego wysłuchany na podium pozwolił zapomnieć o przejściach na trasie i po biegu.

Prezes i trener Andrzej Korytkowski zauważa, że Peru, to 57 kraj jaki odwiedzili sportowo (zawody lub zgrupowania) zawodnicy klubów przez niego prowadzonych, czyli obecnie KS PREFBET-SONAROL, a wcześniej LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę