Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Mistrzowie Polski ze szkół w Łomży nadal bez dotacji Miasta

Główne zdjęcie
Trener Andrzej Korytkowski podczas treningu

- Zadałem pytania prezydentowi Chrzanowskiemu, który przewodniczył komisji dzielącej dotacje na sport młodzieżowy i seniorski w Łomży, a odpowiedział wiceprezydent Stypułkowski, który nie należy do 6-osobowej komisji - mówi Andrzej Korytkowski, trener i prezes KS Prefbet-Sonarol. - Nadal brak jasnej i konkretnej odpowiedzi, dlaczego najlepszy klub sportowy w Łomży nie dostał z Miasta ani złotówki na szkolenia i zawody, w których bierze udział 29 uczniów łomżyńskich szkół.

Trener Korytkowski zadał prezydentowi Chrzanowskiemu pytanie, "jaka jest przyczyna tej jawnej dyskryminacji klubu, który osiąga najlepsze wyniki spośród łomżyńskich klubów?". Pisaliśmy 10. marca 2022, że KS Prefbet Sonarol nie dostał na działalność młodzieżową i seniorską ani grosza z budżetu Miasta, mimo że trenują w nim rekordziści Polski w sztafecie 4 x 400 metrów, 11 mistrzów kraju i zdobywcy w minionym roku 12 medali Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, w biegach. 

Klub został założony w 2020 r., kontynuuje tradycję i współpracuje z LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża. - Zawodnicy naszego Klubu ze szkół w Łomży zdobyli aż 90 punktów na prawie 283, jakie uzyskały wszystkie kluby łomżyńskie we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w Polsce - argumentuje trener Korytkowski. - To prawie jedna trzecia punktów dla Łomży, nie licząc kolejnych 35 punktów, jakie zdobyli dla Miasta inni młodzi zawodnicy naszego Klubu.

Co więcej, 4 medale Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych zdobyli uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego i student PWSIiP w Łomży (obecnie ANS). Aktualnie w Łomży uczy się lub studiuje 9 medalistów Mistrzostw Polski, zrzeszonych w KS Prefbet Sonarol. W naszym Klubie jest młodzież nie tylko z Łomży, ale i okolic. Chcą kontynuować karierę sportową i trafiają do łomżyńskich szkół lub na studia w mieście. Napisałem to we wniosku do komisji z przewodniczącym Chrzanowskim.


Zaproszenie dla prezydenta
KS Prefbet Sonarol wnioskował do Miasta o 100 tysięcy zł na sport dziecięcy i młodzieżowy. - Do  działania Klubu, cenionego w województwie podlaskim i Polsce, konieczne są: wyjazdy na zawody i zgrupowania, zakwaterowanie, wyżywienie, opłata za obiekty sportowe, odnowa biologiczna, opieka medyczna, odżywki, sprzęt sportowy, ubezpieczenia, transport, płace trenerów, licencje i opłaty startowe - wylicza trener Korytkowski, co znalazło się we wniosku o dotację.

- Szkoleniowcy z młodzieżą pracują przez cały rok. Prowadzą praktycznie od 3 do 5 zajęć w tygodniu (z perspektywy zawodnika) i uczestniczą w kilkudziesięciu zawodach lekkoatletycznych w naszym regionie i kraju. Śmieszny jest zarzut prezydenta, że za taką ilość czasu pracy na treningach i zawodach kwota około 1 tysiąca złotych dla trenera jest "niewspółmiernie wysoka", co przeczytałem ze zdumieniem w piśmie. W związku z powyższym, zapraszam Pana prezydenta Chrzanowskiego albo Stypułkowskiego, aby jako mój asystent - obserwator przez miesiąc uczestniczył w treningach i wyjazdach na zawody po całym kraju za całe tysiąc złotych miesięcznie, które pokryjemy z dotacji od Miasta na rok 2022. 

Trener Korytkowski informuje, że w piśmie, podpisanym z upoważnienia prezydenta Łomży, nie ma odniesienia do zerowej dotacji dla seniorów KS Prefbet Sonarol, z których kilkunastu to również medaliści Mistrzostw Polski. 

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

Prezydent rozdał pieniądze na sport "po uważaniu"

Trener mistrzów Polski prosi o konkrety prezydenta Łomży

Gwiazdy sportu w Łomży

Piotr Dąbrowski mistrzem Polski na 400 metrów

Łomża spada w sportowym rankingu

Trener „Pierwsza Klasa”

Punktomanię zastąpiły kolesiomania i leseromiania?

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę