Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Lekkoatleci gotowi na mistrzostwa

Główne zdjęcie
Dąbrowski Piotr

Znakomicie spisali się zawodnicy KS PREFBET-SONAROL w 2 Ogólnopolskim Halowym Mitingu Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (ŁOZLA) 2022 w Spale. Podczas zawodów, które są ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się 11-13 lutego w Rzeszowie Mistrzostwami Polski U20 i U18, reprezentanci Łomży poprawiali swoje życiówki, plasując się w czołówce startujących.

- Na obecną chwilę można powiedzieć, że przygotowania idą w dobrym kierunku co potwierdzają wyniki.  Na tle  zawodników z całej Polski, którzy przyjechali na miting do Spały nasi reprezentanci wypadli bardzo dobrze wywalczając kilka miejsc na podium i bijąc swoje rekordy życiowe – mówi trener Andrzej Korytkowski.

Junior Piotr Dąbrowski w biegu open na 300 metrów wywalczył 4-te miejsce przegrywając tylko z dwoma olimpijczykami z Tokio (Kowaluk i Rzeźniczak) oraz innym  reprezentantem Polski (Zimny). Przybiegł z czasem 34,74 sek., czym wygrał rywalizację juniorów. Co ważne, to Jego nowy rekord życiowy i nowy rekord województwa podlaskiego w tej kategorii wiekowej. Poprzedni z 2009 roku wynosił 34,86 sek. i należał do Arkadiusza Wojno, również podopiecznego Andrzeja Korytkowskiego z tego samego klubu.

Znakomicie spisała się także Martyna Krawczyńska, która również pobiła rekord życiowy. Linię mety minęła jako trzecia w biegu open, a jej czas 1:33,44 sek. jest obecnie najlepszy w tym roku w kategorii U20 na tym dystansie w Polsce! Martyna również przewodzi tegorocznym tabelom juniorek na 800 metrów. W tym samym biegu juniorka młodsza Wiktoria Grabowska zajęła 6-te miejsce open a jej czas 1:36,54 sek. to drugi wynik kategorii U18 na tych zawodach i oczywiście nowy rekord życiowy poprawiony o ponad 2 sekundy.    

Na  Mistrzostwa Polski U20 i U18 w Rzeszowie wybiera się także Bartosz Jurak. Zawodnik z czasem 1:22,43 sek. tj. rekordem życiowym zwyciężył w biegu open na 600 metrów. 

- Kończąc zgrupowanie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale postanowiłem, że skorzystamy z możliwości startu na zawodach organizowanych przez ŁOZLA i jak się okazało był to dobry pomysł. Cała czwórka moich podopiecznych uzyskała ciekawe rekordy życiowe i myślę, że to efekt treningu w dobrych warunkach. Obecnie zostało nam tylko czekać na Mistrzostwa a najważniejsze chyba zadanie to… nie zachorować – podsumowuje trener Andrzej Korytkowski.

Podczas zawodów na 300 metrów wystartowało kilku młodszych zawodników będących na zgrupowaniu w Spale. U18 - Bartosz Rogiński-38,61 sek. oraz  U16 - Konrad Zalewski 42,62 sek. Tomasz Nierwiński 45,37 sek. i Bartosz Pleban 45,48 sek.

 

Foto: Dąbrowski Piotr
Foto: Jurak Bartosz
Foto: Krawczyńska Martyna i Grabowska Wiktoria
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę