Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Łomżyński RETURN najlepszy w Podlaskiem

Główne zdjęcie
Tomasz Poreda, Prezes Klubu UKS Return Lomża

Uczniowski Klub Sportowy „Return” Łomża, działający przy III Liceum Ogólnokształcącym, po raz dziesiąty z rzędu, został najlepszym tenisowym klubem w województwie podlaskim.

W rankingu Polskiego Związku Tenisa za 2021 roku Return zajął w kraju 107 miejsce, a  liderem okazał się BKT Advantage Bielsko Biała. Pozostałe kluby z województwa zajęły niższe miejsca. W zestawieniu pod uwagę brane są przede wszystkim wyniki tenisistów w turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych, szkolenie w ramach Tenis 10 oraz wykształcenie i kwalifikacje trenerów. W województwie podlaskim aktywnie działa sześć licencjonowanych klubów tenisowych: KT Okuła Białystok, UKS Sokół Asy Białystok, Akademia Tenisowa Dzikiewicz,  TT Stanley Białystok, TMKS Kamila Suwałki i UKS Return Łomża.

Czołowymi zawodnikami łomżyńskiego klubu są Aniela Galińska, Bartek Biedrzycki i w Tenis 10 Iza Waldzińska i Artur Modzelewski. Warty zauważenia jest osiągnięty przed drużynę Return półfinał Mistrzostw Polski w talentiadzie tenisowej.

- Niestety czas pandemii jest bardzo trudnym okresem dla naszych tenisistów i całego Klubu. Ze względu na ich bezpieczeństwo nasi zawodnicy w ubiegłym roku trenowali zdecydowanie mniej na korcie, rzadziej wyjeżdżali na ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje, a treningi ogólnorozwojowe realizowali samodzielnie. Mam ogromną nadzieję, że już wkrótce pandemia COVID 19 przejdzie do historii – mówi Tomasz Poreda, Prezes Klubu. - Obserwując  jednak  sytuację szkolenia dzieci i młodzieży pod kątem tenisa w naszym mieście dochodzę do wniosku, że nasz Klub powinien bezsprzecznie zająć się również szkoleniem osób zajmującym się uczeniem gry w  tenisa w Łomży. 

Dlatego w bieżącym roku przy współpracy z Polskim Związkiem Tenisa zamierzamy zorganizować trzy kursy szkoleniowe: Animatora, Instruktora i Trenera Szkolenia Podstawowego w Tenisie. Przyczyni się to z pewnością do podniesienia jakości merytorycznej  zajęć tenisowych dla najmłodszych realizowanych w naszym mieście - dodaje prezes.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę