Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 grudnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńskie szkoły błyszczą w przełajach

Główne zdjęcie
Zawodniczka SP4

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 5 mistrzami, a dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 4 wicemistrzyniami Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozegrano 20-go października w Augustowie. Na malowniczej trasie wśród chłopców rywalizację wygrali reprezentanci SP 5 z Łomży, a wśród dziewcząt SP w Turośli Kościelnej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt ze SP 4 z Łomży. W zawodach wzięło udział 40 drużyn z województwa podlaskiego. Zanim łomżyńskie drużyny wyjechały do Augustowa wygrały swoje rywalizacje w mieście – miejską i w Nowogodzie – powiatową. 

Milena Grabowska, trenerka zespołu SP4 podkreślała, że „sporty drużynowe są bardzo wymagające, bowiem na efekt końcowy ciężko pracuje każdy członek zespołu”.

Stawką zmagań, poza mianem najlepszej drużyny w województwie, był także awans do finału ogólnopolskiego. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 5 wygrywając turniej awansowali do finału i zmierzą się z najlepszymi drużynami w kraju już 26 października 2021 roku w Olecku.

- Jestem niesamowicie dumna z naszych zawodniczek. Każda z nich pobiegła na maksimum swoich możliwości. Widziałam jak wiele serca wkładały w każdy etap zawodów i dzisiaj ich ciężka praca zaowocowała srebrnym medalem. Do złotego medalu zabrakło nam naprawdę niewiele. Zwycięstwo w dzisiejszych zawodach jest dla mnie podwójną radością, tym bardziej że jest to mój drugi rok pracy w Szkole Podstawowej Nr 4 i debiut na finale województwa – dodawała Milena Grabowska.

 

Skład srebrnej drużyny SP4: Oliwia Cwalina, Justyna Dudas, Maria Żalek, Wiktoria Chojnowska, Michalina Siedlanowska, Nikola Modzelewska oraz  rezerwowe: Iga Chojnowska i Maria Jankowska.

 

Foto: Zawodniczka SP4
Foto: Srebrna drużyna SP4
mm
cz, 21 października 2021 11:35
Data ostatniej edycji: cz, 21 października 2021 14:08:03

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę