Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

„Sportowa Polska” także w Łomży

Główne zdjęcie
Wicepremier prof. Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

Dwa zadania z Łomży znalazły się na liście programu „Sportowa Polska”, którego celem był rozwój lokalnej infrastruktury sportowej. W sumie do Łomży trafi prawie 3,4 mln zł.

- Rozstrzygnęliśmy drugą turę programu "Sportowa Polska". Tym razem dofinansowanie na łączną kwotę niemal 83 mln zł otrzymały 73 inwestycje – powiedział wicepremier prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej poświęconej ogłoszeniu kolejnych wyników programu „Sportowa Polska”.

W Łomży z programu ministerstwo wsparło kwotą 2,5 mln zł termomodernizację hali sportowej przy SP 9 oraz kwotą 847 012 zł budowę obiektów sportowych przy ZSMiO nr 5 w Łomży. 

Sportowa Polska 2021 to już czwarta edycja programu ważnego dla zdrowia i aktywności fizycznej społeczeństwa. W tegorocznym naborze złożonych zostało 1 170 aplikacji.  Dofinansowaniem w ramach programu mogą zostać objęte obiekty ogólnodostępne, umożliwiające masowe uprawianie sportu. W przypadku obiektów zewnętrznych dostęp do nich, w szczególności dla dzieci i młodzieży, powinien być nieodpłatny. 

W ramach programu „Sportowa Polska” znajdują się trzy grupy zadań inwestycyjnych, których dofinansowania można się ubiegać.

Pierwszą z nich stanowią obiekty szkolne. Tego typu wnioski dotyczą budowy, przebudowy lub remontu szkolnych obiektów sportowych, które mają służyć realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale też ułatwiać mieszkańcom aktywne spędzanie czasu wolnego.

W drugiej grupie znajduje się modernizacja obiektów służących klubom sportowym. W tym obszarze rozpatrywane są zadania, zmierzające do poprawy warunków treningowych dla sportowców, zwłaszcza przeciwdziałanie degradacji obiektów sportowych, które znajdują się w niedostatecznym stanie techniczno-funkcjonalnym.

Ostatnia grupa obejmuje pozostałe ogólnodostępne obiekty. Ich budowa, remont lub modernizacja ma zapewnić warunki do rozwoju sportów olimpijskich.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę