Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Strzeleckie sukcesy Łomżan

Główne zdjęcie
Rafał Komorowski, Kamil Chojnowski, Kamil Brzostowski, Małgorzata Chojnowska, Dawid Chojnowski i Łukasz Chojnowski

Dawid Chojnowski zajął trzecie miejsce, a Kamil Brzostowski czwarte w Pucharze Polski w strzelectwie IPSC. Zawodnicy klubu Sagittarius z Piątnicy startowali w kategorii OPEN.

18-letni Dawid Chojnowski i Kamil Brzostowski należą do drużyny "Wataha" z klubu Sagittarius z Piątnicy. W jej skład, poza tymi zawodnikami wchodzą: Łukasz Chojnowski, Małgorzata Chojnowska, Rafał Komorowski, Kamil Chojnowski, Marcin Klepacki. Czynnie sport uprawiają: Kamil Brzostowski, Łukasz Chojnowski i Dawid Chojnowski.

Właśnie 18-letni Dawid zajął 3 miejsce na około 40 zawodników startujących w stawce w strzelectwie IPSC w Pucharze Polski 2021 roku. Z siedmiu zawodów rozgrywanych w całym kraju, do klasyfikacji generalnej liczone są cztery najlepsze wyniki i sumowane. Zaraz za nim na czwartym miejscu uplasował się inny zawodnik "Watahy" Kamil Brzostowski. Łukasz Chojnowski, a prywatnie ojciec Dawida, zajął jedenastą pozycję.

- Aby osiągać sukcesy w tym sporcie należy być szybkim, skoncentrowanym i pewnym siebie zawodnikiem - przybliża meandry sportu Kamil Brzostowski. - W trakcie zawodów wystrzeliwuje się około 300- 400 ostrych nabojów. Liczy się czas i ilość punktów, które utrzeliliśmy na tarczach - tłumaczy zawodnik "Watahy".

Zawodnicy trenują średnio raz w tygodniu na strzelnicy w Piątnicy.

To nie jedyny sukces 18-latka. Przed miesiącem, w Parzęczewie koło Żywca, Dawid obronił tytuł wicemistrza Polski. 

Kilka słów o sporcie, jaki uprawiają nasi bohaterowie. Zawody IPSC dzielą się na kategorie sprzętowe:

Klasa Production – strzela się z broni zapisanej na specjalnej oficjalnej liście IPSC, nie można ich modyfikować. Należy "wyjąć z pudełka i strzelać". W magazynku mieści się maksymalnie 15 naboi. W tej klasie strzela Rafał Komorowski oraz Marcin Klepacki

Klasa Classic - bron ma tylko 10 naboi w magazynku. Jest to utrudnienie dla zawodników, ponieważ bardzo często zmieniać magazynki co utrudnia taktykę na torze. 

Klasa Standard – można w niej strzelać z jakakolwiek broni, która musi się zmieścić do oficjalnego pudełka IPSC.

Klasa OPEN – tu zawodnicy strzelają z bardzo drogich  i szybkich pistoletów. Mają celowniki optyczne, podpórkę pod kciuk (mniejszy jest podrzut) oraz kompensator na końcówce lufy umożliwiający pistoletowi szybsze wrócenie do pozycji po strzale dzięki gazom wylatującym z tych szczelin. W tej kategorii strzelają: Kamil Brzostowski, Dawid Chojnowski i Łukasz Chojnowski. 

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę