Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Nocne granie w piłkę nożną

Drużyna Uniglass-u zwyciężyła w 7 edycji Nocnego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łomża. Na co dzień spokojne i nostalgiczne Pniewo, na moment stało się nocną stolicą piłki nożnej, przynajmniej w regionie.

W tegorocznej edycji turnieju zagrało blisko 200 zawodników z 16 zespołów. Do rywalizacji, która miała miejsce między 2 a 3 lipca, przystąpiło wiele utytułowanych drużyn, wystarczy wspomnieć, że do walki o kolejne trofea stanęli między innymi obecni srebrni (Demed) i brązowi medaliści (Uniglass) I Miejskiej Ligi Piłki Nożnej MOSiR Łomża, oraz trzy najlepsze zespoły drugoligowe (Klatka Team, Elmax Dachy Super Team, Wiźniacy).

Spotkania rozgrywano w czterech grupach, gdzie grano systemem „każdy z każdym”. Do drugiej fazy rozgrywek awansowało 8 zespołów tj. Uniglass, Wiźniacy, Demed, Elmax Dachy Super Team, Klatka Team, FC 8 Wilki, Złoty Gol, KS Czarni. Strugi deszczu nie przeszkodziły zawodnikom w rozgrywaniu sprawnych akcji. Kibice skryci pod parasolami, żwawo dopingowali swoich ulubieńców, którzy raz za razem raczyli ich kolejnymi dawkami sportowych emocji!

Po zaciętym półfinale, w finale zameldowała się drużyna KS Czarni, która po wyrównanym i remisowym spotkaniu z drużyną FC 8 Wilki, lepiej egzekwowała rzuty karne (4:5). W drugim spotkaniu wyższość zespołu Uniglass-u musiał uznać obecny mistrz II MLPN MOSiR Łomża, czyli Klatka Team. Po wyrównanym początku, krok po kroku swoją dominację na boisku zwiększał zespół prowadzony przez Karola Kotowskiego, wraz z końcowym gwizdkiem gracze w białych trykotach mogli cieszyć się z wysokiego zwycięstwa tj. 4:1.

W tak zwanym „małym finale” zmierzyły się zespoły, które debiutowały w tych rozgrywkach. Mimo początkowej aktywności zawodników reprezentujących FC 8 Wilki, widać było, że dużo sił poświęcili w walce z zespołem z Jeziorka o prawo do gry w finale. Z minuty na minutę coraz bardziej do głosu dochodzili bardziej wypoczęci gracze Karola Sejnowskiego. Kilkoma niesamowitymi interwencjami popisał się Dzhambulatov Kerman, który pozwolił swoim kolegom na skupienie się na zadaniach ofensywnych. Ostatecznie spotkanie kończy się wynikiem 4:0, jednak przegrana drużyna z boiska schodziła świadoma tego, że postawiła rywalom ciężkie warunki.

„Takie spotkania i turnieje, pozwalają poczuć nam, pasjonatom i piłkarskim amatorom dreszczyk emocji, który towarzyszy zawodowcom w codziennym życiu. Choć boiska i liczba kibiców na trybunach różnią się od siebie diametralnie, to pasja i satysfakcja ze zwycięstwa jest taka sama. Właśnie dlatego ten finał, jest tak istotny dla zawodników, którzy ciężko pracowali aby się w nim znaleźć” – relacjonował na chwilę przed pierwszym gwizdkiem organizator turnieju Jemielity Radosław.

W finale, rozegranym około pierwszej w nocy, mieliśmy wszystko czego oczekuje się od takich spotkań! Bramkarskie parady, indywidualne pojedynki, bramki i nieoczekiwane zwroty akcji! Pierwsza połowa to zachowawcze podejście obu zespołów, które starały się zdominować przeciwnika atakiem pozycyjnym, mimo kilku dogodnych sytuacji, obaj bramkarze zachowali czyste konto. Druga połowa, to już zupełnie inna dynamika, po tym jak na prowadzenie wyszła drużyna KS Czarni, zawodnicy Uniglass-u, dosłownie i w przenośni „rzucili” się do odrabiania strat. O każdą piłkę, nawet w sytuacjach teoretycznie nieistotnych walczyli jak natchnieni. Dzięki walecznemu podejściu, całego zespołu Uniglass-u udało się im odwrócić losy tego spotkania i sięgnąć po upragniony puchar! 

Nagrody dla króla strzelców powędrowała do Michała Pardo (8 bramek – drużyna Uniglass), najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Bardzikowski z KS Czarnia, a najlepszym bramkarzem Piotr Kiełczykowski z Uniglass-u (2 stracone bramki na przełomie całego turnieju).

Trofea i upominki uczestnikom ufundował Wójt Gminy Łomża Piotr Kłys, pomysłodawcą i organizatorem VII Nocnego Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łomża jest animator kompleksu sportowo-rekreacyjnego „Moje Boisko – Orlik 2012” - Radosław Jemielity.

(materiał nadesłany - red.)


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę