Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Mistrzowie Polski z Łomży

Główne zdjęcie
Bartosz Jurak, Piotr Dąbrowski, Dawid Likwiarz i Igor Duchnowski

Świetnie zaprezentowali się Juniorzy KS PREFBET-SONAROL podczas Mistrzostw Polski w kategorii U20, rozegranych w miniony weekend w Lublinie. Tytuł Mistrza Polski zdobyła sztafeta 4x400 metrów w składzie: Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz, Piotr Dąbrowski i Igor Duchnowski.

Zawody rozgrywane były przy silnym wietrze i deszczu. „Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych większość naszych zawodników uzyskała rekordy życiowe i zajęła wysokie lokaty” chwali się prezes Andrzej Korytkowski. Sztafeta 4x400 metrów, w której biegło trzech aktualnych rekordzistów Polski z 2020 roku w kategorii juniora młodszego, już w kategorii juniora z czasem 3:16,86 wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. O zaciętości i poziomie świadczy fakt, że  zawodnicy łomżyńskiego klubu o 0,14 sek. pokonali kolejną sztafetę Stali Ostrów Wlkp. 

- Wyrównana walka trwała na wszystkich zmianach i o zwycięstwie zadecydowało trzy sprawy: wysoka forma, idealna taktyka i przewidzenie ruchów rywali oraz wykonanie ustaleń jakie przekazałem naszym zawodnikom przed biegiem. Odparcie ataku na ostatnich 200-stu metrach i znakomity finisz na ostatniej prostej wykonany przez Bartosza Juraka był konsekwencją dobrego przygotowania i „czytania” biegu.  Wszyscy chłopcy zasługują na słowa uznania ponieważ dali z siebie wszystko i zrobili co mogli, aby osiągnąć ten świetny wynik. Bartosz Jurak, Dawid Likwiarz i Piotr Dąbrowski są uczniami Liceum Sportowego w Łomży, a Igor Duchnowski (tr. P.Dąbkowski) LO w Grajewie – podsumowuje trener Andrzej Korytkowski.

Indywidualnie Dawid Likwiarz, w finale biegu na 800m wywalczył piątą lokatę i nowy rekord życiowy 1:53.80 sek. Wszyscy 400-tu metrowcy, bo oprócz medalu w sztafecie poprawili swoje rekordy życiowe na 400 metrów i przesunęli się w górę rankingów poprawiając o kilka miejsc swoje lokaty względem list startowych. Piotr Dąbrowski w finale A wywalczył 6 lokatę z czasem 48,93 sek. (w eliminacjach 48.89 sek.), Dawid Duchnowski wygrał finał B - 49.14 sek. a Bartosz Jurak zajął miejsce 11 – 49.25 sek. W sumie KS PREFBET-SONAROL zebrał 43 punkty co dało 22 miejsce w stawce 174 punktujących klubów.

Dobrze zaprezentowały się panie w biegach ulicznych.
W biegu 24 Wiązowska Piątka zwyciężyła Iwona Bernardelii z bardzo dobrym wynikiem 16:40 pokonując 174 rywalki. W tych samych zawodach, ale na dystansie półmaratonu Monika Bytner-Kwiatkowska zajęła 6-tą lokatę w swojej kategorii  z wynikiem 1:28,46.

Ewa Jagielska w Suwałkach dwukrotnie zajmowała drugie miejsca w piątkowo – sobotnich zmaganiach. Najpierw na dystansie 5km, a następnego dnia półmaratonu. Dwukrotnie na finiszu musiała uznać wyższość Valentiny Veretska z Ukrainy.

 

Foto: Bartosz Jurak, Piotr Dąbrowski, Dawid Likwiarz i Igor Duchnowski
Foto: Iwona Bernardelii
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Ewa Jagielska

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę