Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Martyna Krawczyńska z rekordem Ziemi Łomżyńskiej

Martyna Krawczyńska (KS Prefbet-Sonarol) podczas mitingu kwalifikacyjnego rozgrywanego w Jeleniej Górze w swoim debiucie na 400m ppł uzyskała bardzo dobry wynik – 63.28, co jest obecnie szóstym wynikiem w kategorii U18 w kraju. To nowy rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych, ale także juniorek.

Nasza zawodniczka wygrała zdecydowanie swoją serię, ostatecznie zajmując trzecie miejsce przegrywając z zawodniczką starszą o kilka lat oraz liderką list krajowych w kategorii juniorek młodszych. Maja Łyskowka biegnąc na 100m uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie - 12.64, co dało jej piątą lokatę w finale.

 – Będąc na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie wykorzystaliśmy możliwość startu w pobliskiej Jeleniej Górze i pomimo ciężkich warunków pogodowych, startując praktycznie w największy upał, Martyna uzyskała bardzo dobry rezultat w debiucie na tym dystansie. Jest to rekord ziemi łomżyńskiej nie tylko juniorek młodszych a także juniorek. Poprzedni najlepszy wynik należał do juniorki Zorzy Łomża - Elżbiety Półtożeckiej i wynosił 64.22 (1999r. Białystok). Natomiast w kategorii seniorek jest to drugi wynik, bo jak wiadomo pierwszy należy do rekordzistki Polski Anny Jesień – zauważa Andrzej Korytkowski, prezes klubu.

Dobrze zaprezentowała się wspomniana już Maja Łyskowka. Dzień wcześniej w Poznaniu podczas Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 100m z wynikiem 12.75 zajęła trzecie miejsce.

W Białymstoku, podczas mitingu kwalifikacyjnego do Mistrzostw Polski, Jakub Stefańczyk na dystansie 2000m z przeszkodami z czasem 6.43.52 zajął drugie miejsce, tym samym awansując na Mistrzostwa Polski. Marta Wygnał w pchnięciu kulą 2kg również zajęła drugie miejsce z wynikiem 11.51m, a Beata Trzonkowska borykająca się z kontuzją, zajęła w rzucie dyskiem czwarte miejsce z wynikiem 47.70m.

Ewa Jagielska w biegu crossowym „AVON kontra Przemoc” w Garwolinie na dystansie 10km wywalczyła drugie miejsce, a Przemysław Dąbrowski podczas 8. PKO Białystok Nocny Półmaraton stanął na najniższym stopniu podium z wynikiem 1.09.45. 

Mateusz Niemczyk startując dwukrotnie wywalczył pierwsze miejsce. Najpierw w sobotę w Okoninach Nadjeziornych w gronie 240 zawodników okazał się najlepszy, a następnie w niedzielę odwiedził Człuchów, gdzie również nie dał szans rywalom podczas 28. Biegu Tura im. Henryka Pliszki na dystansie 10km uzyskując wynik 32.12. 

 

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę