Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 sierpnia 2021 napisz DONOS@

Rewelacyjny skok Kasi Cychol w Białej Podlaskiej

- Katarzyna Cychol, uczennica drugiej klasy "Ekonomika" w Łomży, skoczyła w dal na odległość aż 5 metrów 53 cm i jest to jej nowy rekord życiowy, a ponadto aktualnie dziewiąty wynik Polsce w kategorii juniorek młodszych - cieszy się z sukcesu zdolnej wychowanki trener Jan Kotowski z LKS Narew Kurpiewski Łomża. - Wynik życiowy Kasi Cychol oznacza automatyczny awans na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (16-17 lat) we Włocławku pod koniec lipca. Jest to rezultat, gwarantujący jej zakwalifikowanie się do grona zawodniczek Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Trener Kotowski jest bardzo zadowolony, tym bardziej, że - jak opowiada - w tegorocznych startach w Białymstoku, Łomży, Białej Podlaskiej oraz w Słubicach Kasia nie miała szczęścia: wprawdzie skakała daleko, ale były to skoki sprzed belki albo minimalnie przekroczone.
- Teraz w Białej Podlaskiej wręcz rewelacyjnie trafiała z odbiciem w belkę - mówi dumny trener Kotowski.

Konkurs wygrały starsze zawodniczki AZS AWF Biała Podlaska, notabene - także studiujące na tej uczelni wychowanki trenera Jana Kotowskiego. Katarzyna Bargielska pokonała odległość 5 m 80 cm, natomiast Agata Stypułkowska - 5 m 72 cm. Czwartą w konkursie skoków była również dobra zawodniczka LKS Narew Martyna Szulc - 5 m 48 cm.
Bardzo dobry rezultat osiągnął w skoku w dal mężczyzn Dominik Krajewski, wreszcie poprawiając swój rekord życiowy na 6 metrów 76 cm. Tym samym - z ósmym wynikiem w kraju - awansował na Mistrzostwa Polski Juniorów w Lublinie od 2. do 4. lipca.

Ponadto w bieżącym roku awans na Mistrzostwa Polski Juniorów (18-19 lat) wywalczyli z LKS Narew Kurpiewski Łomża: Zofia Nagórska (skok w dal - 5 m 55 cm i trójskok - 11 m 91 cm), Martyna Szulc (skok w dal - 5, 54 m i trójskok - 11, 73 m), Zuzanna Poteraj (5, 32 m i 11, 60 m), Dominik Krajewski (6, 76 m i 12, 87 m) oraz Sebastian Szewczyk w skoku wzwyż - 192 cm.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę