Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Aktywnie w Gminie Łomża

Czasem 34 min. 38 s Adam Szydlik z Łomży wygrał bieg Stacha Konwy na 10 km. W ramach Grand Prix Aktywna Piątka Gminy Łomża 151 biegaczy z m.in. Warszawy, Gdańska, Białegostoku czy Łomży rywalizowało na drogach i dróżkach Jednaczewa. Wśród kobiet z czasem 40 min. 33 s triumfowała Magdalena Parchowska z Gdańska.

Jak informują organizatorzy bieg odbył się przy ciepłej, choć niepewnej pogodzie. Ciemne chmury zbierały się nad świetlicą w Jednaczewie, gdzie odbyła się odprawa. Zawodnicy wystartowali o 14.30 i pierwszy asfaltowy odcinek pokonali w asyście padającego deszczu. Trasa wiodła także przez las, z nawrotką przy pomniku Stacha Konwy. Pierwsi biegacze na mecie zameldowali się już po pół godzinie. „Wśród biegaczy kilku miało powyżej 70 lat. Co ciekawe i ważne na metę nie przybiegli ostatni” – zauważają organizatorzy.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach biegacze otrzymali pamiątkowe puchary, a potem nastała burza. Chodzi o zjawisko atmosferyczne, a nie kwestionowanie wyników.

Cykl biegów „Aktywna Piątka Gminy Łomża” organizują Gmina Łomża i Stowarzyszenie Biegamy dla Zdrowia przy wsparciu województwa. W jego skład wchodzą także: Bieg po miód w Giełczynie, Bieg na Królową Bonę w Starej Łomży nad Rzeką (08.08.2021 r.), Bieg Strażaka w Pniewie (10.10.2021 r.) i Bieg Niepodległości 14.11.2021 r. w Giełczynie. Po przebiegnięciu każdego z biegów uczestnicy otrzymują medale, które po złożeniu tworzą kwiat z herbem Gminy Łomża w środku. 

 

210618123923.png
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę