Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

30.03.2021 r - Kolorowe pisanki

Witam serdecznie nasze Dzieci i Ich Rodziców i zapraszam na drugi dzień zajęć zdalnych.

Temat dnia:

Kolorowe pisanki

 

Zadania:

 

1.    „Zagadka” – rozwiąż zagadkę

 

Na wsi je znajdziesz w każdym kurniku,

a na Wielkanoc w świątecznym stroiku.

Dobre na twardo, na miękko, smażone,

pisanką się staje, gdy jest zdobione. (Jajko)

 

2.    Połącz w pary – memory  https://wordwall.net/pl/resource/13653253/pisanki

 

3.    Policz pisanki https://wordwall.net/pl/resource/1344376/policz-pisanki

 

4.    Przebijaj balony, aby upuścić pisankę do jadącego pociągu https://wordwall.net/pl/resource/1218282/pisanki-przedszkole

 

5.    Jak zrobić pisanki - pomysły dla dzieci i mamy - https://www.youtube.com/watch?v=mwWgC626krE  - wykonaj pisankę dowolną techniką i prześlij zdjęcie. Chętnie obejrzymy zdjęcia z malowania jaj na Święta Wielkanocne w Waszych Rodzinach. Na zdjęcia czekamy do Wielkiej Soboty.  

 

ZABAWA DODATKOWA DLA CHĘTNYCH.

 

6.    „Kolorowe pisanki ” – zabawa z kodowaniem

Rodzic  wykleja na podłodze kratownicę taśmą malarską (4x4) lub rysuje na dużym arkuszu papieru.  Jeśli dziecko nie rozróżnia jeszcze strony lewej i strony prawej, może w tym ćwiczeniu posługiwać się pojęciami, np.: obróć się w stronę okna, obróć się w stronę drzwi. Rodzic lub dziecko wyznacza na podłogowej kratownicy „start” – kładzie na wybranym (zewnętrznym) polu żółty kwadrat, oraz „metę” – kładzie na wybranym (zewnętrznym) polu czerwony kwadrat. Dziecko rozkłada na kratownicy pisanki (sylwety wycięte z kolorowej makulatury). Zadaniem dziecka jest poruszanie się po kratownicy tak, by zebrać wszystkie pisanki. Dziecko staje na miejscu „start” (na żółtym kwadracie), jego zadaniem jest poruszanie się po kratownicy zgodnie z instrukcją podawaną przez Rodzica lub starsze rodzeństwo, np: krok do przodu, krok do przodu, obróć się w lewo, czyli w stronę okna, krok do przodu, podnieś pisankę, krok do przodu, krok do przodu, aż dziecko dojdzie do punktu w kolorze czerwonym. Zabawę można powtórzyć wielokrotnie jednocześnie zamieniając się rolami.

 

Wesołej zabawy!!!

 

 

Foto:
Foto:
Agata Komorowska
wt, 30 marca 2021 00:02
Data ostatniej edycji: wt, 30 marca 2021 07:57:07

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę