Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Łomżanin Paweł Gębusiak z medalami

Łomżanin Paweł Gębusiak w mistrzostwach Europy w trójboju siłowym federacji XPC zdobył dwa złote medale: w Benchpress RAW kat. Paraolympic (wyciskanie sztangi leżąc) i Deadlift RAW kat. Paraolympic (martwy ciąg).

Zawody XPC Powerlifting European Championship 2021 odbyły się w sobotę w Siedlcach. Łomżanin Paweł Gębusiak w nadesłanej informacji przypomina, że podczas zawodów dwa razy podchodził do pobicia rekordu Europy w martwym ciągu. Jedna próba dała zawodnikowi złoty medal, ale rekordu tym razem nie udało się ustanowić. 

- Praca nad przygotowaniami w warunkach lockdownu nie należała do najłatwiejszych. Zadanie ułatwił mi fakt, że jestem właścicielem siłowni w Piszu, ale codzienne dojeżdżanie 60 km stanowiło spore utrudnienie. Trening siłowy wiąże się przede wszystkim z dużą cierpliwością i konsekwencją w działaniu oraz dokładnym planowaniu każdego kolejnego kroku – zauważa zawodnik. - Dla osoby takiej jak ja, która choruje na porażenie mózgowe, którego skutkiem jest niedowład czterokończynowy, przygotowanie się do zawodów niesie za sobą dużo wyrzeczeń. To bardzo trudny sport, w którym przede wszystkim liczy się technika, a każdy nawet minimalny błąd może zakończyć się kontuzją. 

Niepełnosprawny zawodnik przyznaje, że sukcesy są dla niego ważne, ponieważ może w ten sposób „zainspirować innych do aktywności fizycznej i pokazać osobom niepełnosprawnym, że mają alternatywę, nie muszą zamykać się w domach i bać się sięgać po najwyższe cele”. Teraz w dobie lekcji on-line o aktywności fizycznej powinno przypominać się przy każdej okazji.  

- Za mną bardzo ciekawy weekend. W piątek odebrałem laury sportowe z rąk prezydenta Łomży, a dzień później zdobyłem dwa medale mistrzostw Europy, które dedykuję mojej żonie Magdalenie. Odznaczenie od władz miasta bardzo wiele dla mnie znaczy. Nigdy mi nie zależało na nagrodach, ale docenienie mojej ciężkiej pracy to bardzo miła sprawa. Znaleźć się w tak szacownym gronie laureatów to niezmierny zaszczyt – stwierdził na koniec Gębusiak.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę