wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

ŁKS 1926 Łomża 6 : 2 wygrywa na Zjeździe z Mielnikiem

ŁKS 1926 Łomża na początku rundy nie zwalnia tempa. W sobotę pokonał u siebie na boisku MKS Mielnik 6 : 2. Drużyna z Łomży ma na koncie 41 punktów i zajmuje obecnie 3 miejsce w IV lidze podlaskiej.

Mecz został rozegrany na murawie głównej boiska przy ul. Zjazd. Ze względu na sytuację epidemiczną, profesjonalne zawody sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności.

Łomżanie pewnie pokonali gości. Już w 7 minucie spotkania, po ładnej koronkowej akcji tj. trzy podania i piłka w siatce, zawodnik z nr 7 Patryk Szymański strzela pierwszego gola dla Łomży. Minutę później ten sam zawodnik stanął przed szansą podwyższenia wyniku. Ładne płaskie podanie ze środka boiska przed pole karne, ale piłka niestety po strzale przeleciała obok prawego słupka. To zresztą nie jedyna 100% sytuacja Łomży, która nie zakończyła się golem. Pod koniec 13 minuty zawodnik ŁKS-u po otrzymaniu piłki na polu karnym trafia w słupek.

Nie pomylił się za to Michał Tarnowski w 19 minucie, który po mocnym, strzale umieścił piłkę w bramce gości. W tej części spotkania gra odbywa się głównie na połowie gości. 30 minuta, podanie w pole karne, ładna indywidualna akcja Patryka Szymańskiego zakończona pięknym strzałem okienko bramki z drużyny Mielnika. Bezradny bramkarz mógł tylko wyciągnąć piłkę z siatki. 3 : 0 dla Łomży.

Pierwszą bramkę drużyna z Łomży straciła w 36 minucie, po błędzie bramkarza, który odbił piłkę po obronionym strzale wprost pod nogi zawodnika gości, który dobitką zdobył gola.

W 44 minucie spotkania, kolejna sprawna akcja. Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego wzdłuż linii pola bramkowego, piłka spada przed niepilnowanego Jastrzębskiego i po mocnym strzale piłka wpada do siatki. Na przerwę ŁKS 1926 prowadzi 4 : 1.

Po zmianie stron ŁKS1926 Łomża przeprowadzał wiele akcji, które kończyły się na obrońcach czy bramkarzu. Czasem brakowało ostatniego precyzyjnego strzału. W 79 minucie, po dośrodkowaniu w pole bramkowe z rzutu rożnego, Melao Reinaldo główką umieszcza piłkę w bramce gości. W 82 minucie Jastrzębski, po wrzutce w pole karne, delikatnym musnięciem piłki myli bramkarza gości, a piłka trafia do bramki. ŁKS 1926 Łomża zdobywa 6 bramkę. Zawodnicy z Mielnika odpowiadają drugą bramką 3 minuty później.

Ostatecznie miecz zakończył się wynikiem 6 : 2 dla ŁKS-u 1926 Łomża.