Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

W Łomży „Gramy w Ręczną”

Trzy łomżyńskie szkoły podstawowe: SP1, SP7 i SP2 znalazły się w programie popularyzacji piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży finansowanym ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz koordynowanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. W akcji bierze udział 160 szkół w tym 14 z podlaskiego.

- Dla dzieci w wieku szkolnym ważne jest poczucie wspólnoty, bycie akceptowanym. Dzieciaki cenią sobie czas spędzony z rówieśnikami, po prostu bycia razem. W piłce ręcznej jednostki nie wygrywają. Jest to sport drużynowy, to kształtowanie umiejętności współpracy w dużej grupie, bo jak wiadomo, drużyna jest najważniejsza – mówi Iwona Gryczewska Prezes MKS „Dwójka” Łomża.

Ponowne umieszczenie w projekcie łomżyńskich szkół i zwiększenie ich liczby do trzech jest   docenieniem pracy nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów  Klubu MKS „Dwójka” Łomża prowadzących zajęcia z dziećmi w swoich szkołach. 

- Zarząd Klubu MKS „Dwójka” Łomża dziękuje Krzysztofowi Wieczorek, Prezesowi Podlaskiego Oddziału Związku Piłki Ręcznej w Białymstoku i jednocześnie koordynatorowi programu. Uwierzył nam 2 lata temu i w zeszłym roku, a my dotrzymaliśmy słowa o rozwoju i popularyzacji piłki ręcznej w Łomży – napisał  Zarząd Klubu MKS „Dwójka” Łomża w przesłanym do redakcji komunikacie. 

- W piłkę ręczną może grać każdy. Na różne pozycje brane są pod uwagę osoby   o urozmaiconych predyspozycjach fizycznych - mówi Iwona Gryczewska - potrzebni są zawodnicy niscy, wysocy, szczupli i tężsi. Każdy może znaleźć tu miejsce dla siebie i czerpać same korzyści  z trenowania: dynamika, szybkość, wytrzymałość i siłę. Wprowadzone ćwiczenia ogólnorozwojowe wpływają znacząco na kształtowanie sylwetki oraz funkcji poznawczych młodych ludzi (pamięć, uwaga, spostrzegawczość, koordynacja czy integracja międzypółkulowa) .

W ramach programu nasze dzieci  z klas I-III będą mogły uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych z piłki ręcznej (2 godziny w tygodniu) - wszystkie dzieci, nie tylko uczące się w szkole objętej programem. 

Szczegółowych informacji co do zajęć w Szkole Podstawowej Nr 7 i Nr 2 udziela Pani Trener Aneta Konert pod numerem telefonu 513-683-491 lub na stronie Facebook MKS „Dwója” Łomża. Zainteresowane osoby ze Szkoły Podstawowej Nr 1 u nauczycieli wychowania fizycznego.  

- Zapraszamy do kontaktu również starszych i chętnych do spróbowania się w tej rewelacyjnej grze jaką jest piłka ręczna. Nasz słynny i utytułowany reprezentant Polski, Karol Bielecki zaczął swoją przygodę sportową od piłki nożnej, później miał epizod z koszykówką, ale to z piłką ręczną związał swoje sportowe i zawodowe życie (od około 14- 15 roku życia), dlatego nic straconego -zachwala Gryczewska

 

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę