Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 października 2020 napisz DONOS@

Srebrny medal w trójskoku Zosi Nagórskiej

Główne zdjęcie
Zofia Nagórska z trenerem Janem Kotowskim

17-letnia uczennica I LO w Łomży Zofia Nagórska spędziła weekend w Radomiu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Zawodniczka LKS Narew Kurpiewski Łomża wywalczyła srebrny medal w trójskoku - 11 m 89 cm i piąte miejsce w skoku w dal - 5 m 45 cm. - Styl, w jakim Zosia to uczyniła, zyskał aplauz licznie zgromadzonej na stadionie publiczności - gratuluje swojej zawodniczce trener Jan Kotowski (lat 68).

- W eliminacjach trójskoku Zosia Nagórska ustanowiła rekord życiowy 11 m 33 cm, awansując do szerokiego finału, do którego zakwalifikowano 12 najlepszych wyników - opowiada trener Zosi, Jan Kotowski. Zosia w finale w pierwszym skoku ustanowiła kolejny rekord życiowy, pokonując aż 11 m 79 cm. Przed szóstą, ostatnią próbie zajmowała wysokie, czwarte miejsce. Szczęśliwie, wyśrubowała rekord życiowy na 11 m 89 cm, wyprzedzając dwie rywalki i awansując na drugie miejsce w konkursie trójskoku sportowców z całego kraju w wieku 16 - 17 lat. 

Podobna sytuacja wydarzyła się w skoku w dal. Zosia Nagórska na podstawie mitingów krajowych awansowała na mistrzostwa z wynikiem 5,11 m; notabene, ostatnim wynikiem, 24. W eliminacjach skoku w dal ustanowiła w Radomiu rekord życiowy - 5,23 m i awansowała do szerokiego finału dziesiątym rezultatem. - W finale skoku ponownie poprawiła rekord życiowy na 5,38 m, następnie na 5,45 m, zajmując doskonałe piąte miejsce w konkursie skoku w dal kobiet - cieszy się trener Zosi. - W ostatniej, szóstej próbie minimalnie przekroczyła belkę - dodaje trener Zosi. - Gdyby nie "spaliła" tego, wyraźnie dłuższego niż 5 m 45 cm skoku, zapewniłaby sobie podium i drugi medal. W swojej długiej, liczącej 42 lata karierze trenerskiej nie doświadczyłem podobnego przypadku, aby na jednych zawodach rangi Mistrzostw Polski zawodnik czy zawodniczka wielokrotnie poprawiali rekordy życiowe - komentuje trener Zosieńki, jak mówi o medalistce Jan Kotowski.

Również w trójskoku wystartowała Zuzanna Poteraj, znana bardziej jako Miss Polski Nastolatek 2019. - Zuzia w drugiej próbie trójskoku wykonała przepiękny, daleki skok, niestety, dużo sprzed belki, i tylko to nie pozwoliło 17-latce awansować do szerokiego finału - relacjonuje szkoleniowiec. Zuzia zajęła miejsce 13. z wynikiem 11 m 10 cm.
Rywalizacja w sporcie to nie tylko sukcesy, ale i porażki. W skoku w dal kobiet doskonale przygotowana do Mistrzostw Polski 16-latka Katarzyna Cychol nie poradziła sobie ze stresem, zaliczając zaledwie jedną ważną próbę - 5,19  m i zajmując dopiero miejsce 13. 

Opr. Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę