Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Religia

Świętość Boga.

Witam i pozdrawiam dzieci z Rodzicami w nowym miesiącu – czerwcu, poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym miesiącu w kościołach i w domach odmawia się Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

Dzisiaj posłuchajcie o świętości Pana Boga.

Cała rodzina wróciła z pogrzebu dziadka Józefa. Najbardziej smuciła się mała Kasia, że już nigdy nie zobaczy dziadziusia. Wiesz Kasiu – powiedział tatuś – myślę, że kiedyś wszyscy zobaczymy się z dziadziusiem. Jeśli kogoś kochamy, to ta miłość nie kończy się z jego odejściem z tego świata. Nadal będziemy kochać dziadka Józefa, a miłość wyrażać poprzez modlitwę, odwiedziny na cmentarzu i zapalenie znicza.

          W pięknym czasie Bóg powołał go do siebie. Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tym, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Ja też? – zapytała Kasia – myślałam, że święci to jacyś wyjątkowi ludzie, którzy są zabijani za wiarę w Pana Jezusa.

Nie tylko Kasiu – odparł tatuś – świętość polega na tym, że co dzień staramy się być bardziej podobni do Pana Jezusa, a gdy nam się coś nie udaje, robimy źle i upadamy, to staramy się szybko poprawić, by znowu być dobrymi. Pan Jezus uczy nas: „Świętymi bądźcie bo jajestem Święty”.  Zamień więc swój smutek w radość, chociaż to nie takie łatwe. Święty zawsze powinien być uśmiechnięty, nawet jak ma kłopoty. Będę się modlić, bym się spotkała z dziadziusiem – powiedziała Kasia.

           Posłuchaj piosenki „święty uśmiechnięty”.

Link do piosenki „taki duży, taki mały…”https://www.youtube.com/watch?v=Ha8f5amqPxA

Obejrzyj z pomocą Rodzica katechezę ks. bpa Antoniego Długosza o świętości Boga.

                  Link do katechezy: https://www.youtube.com/watch?v=5qsy4RErrA4

Zapytaj Rodziców dlaczego wybrali tobie takie imię jakim się posługujesz?

Zapamiętaj: Święty, święty, święty, Pan Bóg zastępów.                                                              

 

                                                         Z szacunkiem s. Eugenia

Foto:
Foto:
Agata Komorowska
wt, 02 czerwca 2020 21:59
Data ostatniej edycji: wt, 02 czerwca 2020 22:05:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę