Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Religia

Zdalne nauczanie nr 9 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Witajcie Miłe dzieci i Szanowni Rodzice!

Pozdrawiam Was i zapraszam na kolejne spotkanie z Matką Bożą. Przypominam, że jesteśmy w miesiącu maju, w którym czcimy naszą Niebieską Mamę. Ona czeka na Waszą modlitwę i cieszy się, gdy z całą rodziną śpiewacie Litanię Loretańską z pomocą Radia Maryja o 17.30, albo internetu w dowolnym czasie. 

 

          Słuchaliście opowiadania o dzieciach z Fatimy. Dzisiaj obejrzyjcie film anonimowany o Bernadetce z Lourdes we Francji, która także widziała Matkę Bożą w grocie skalnej w lesie i z Nią rozmawiała. Objawienia Matki Bożej w Lourdes w 1858 r. są niezwykle ważnym wydarzeniem historycznym i równocześnie wielkim Bożym darem dla Kościoła oraz całej ludzkości.

youtube.com/watch?V=BI9QDL7fV2g

W poniedziałek 18.05.br. będziemy świętować 100-tną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II Papieża z Polski. W niedzielę i w poniedziałek będzie dużo programów w mediach o św. Janie Pawle II. Zachęcam do pokazania dzieciom dowolnie wybranego programu, a we wtorek 19.05. będzie na ten temat katecheza. 

Pytania dla Rodziców:

- Jakie imię miała dziewczynka, która widziała Matkę Bożą?

- Co robiła Bernadetka z dziećmi w lesie?

- Jak przygotowywała się do spotkania z Piękną Panią?

- O co prosiła Piękna Pani Bernadetkę?

- Co wytrysnęło w miejscu, gdzie Bernadetka rozkopała ziemię i umyła się brudną wodą?

- Jak nazwała siebie Piękna Pani ?

 

 

 

Foto:

 

 

Z szacunkiem s. Eugenia

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę