Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

06.05 – Jesteśmy autorami

Dzień dobry w środę. Kolejna porcja zdalnej nauki na dziś.

1. Rodzaje książek

Przejrzyjcie swoją domową biblioteczkę. Jakie książki się w niej znajdują? Spróbujcie je posegregować i nazwać, np. książki kucharskie, albumy, atlasy, przewodniki, słowniki, książki dla dzieci, z obrazkami i bez obrazków. Wybierzcie kilka książek, opiszcie je. Odpowiedzcie: Co mają na okładce? Co zawierają w środku? O czym są?

Książki mogą różnić się wyglądem, tematem, rodzajem, budową , sposobem zapisu czy przeznaczeniem.

 

2. Moja własna książka

Pomyślcie jaki rodzaj książek jest waszym ulubionym. Zdecydujcie, jaką książkę chcielibyście stworzyć. Spróbujcie zaprojektować do niej okładkę. Może komuś z was uda się stworzyć całą książkę. (zał. nr 1)

 

3. Zastanówcie się, dlaczego lubimy książki. Czy lubicie, kiedy ktoś wam czyta? Spróbujcie wspólnie z rodzicami przeczytać wiersz B. Formy - rodzic tekst, dziecko obrazki (zał. nr 2).

Posłuchajcie piosenki:

Poczytaj mi Mamo, Poczytaj mi Tato

 

Pozdrawiamy :)

Pani Agnieszka i Pani Martyna

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę