Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Religia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

 

Witam i pozdrawiam dzieci 

z Rodzicami we wtorek 28 kwietnia.

Posłuchajcie opowiadania, 

które przeczytają Wam Rodzice

o ukazaniu się Pana Jezusa Apostołom nad jeziorem.

          Po śmierci Pana Jezusa Apostołowie powrócili

 do swojej dawnej pracy na jeziorze. Łowili ryby. 

Pewnego razu łowili ryby przez całą noc i nie złowił ani 

jednej rybki. Nad ranem głodni i zmęczeni płynęli 

do brzegu, aby wrócić do domu. Wtedy  ktoś stanął nad brzegiem jeziora i zawołał do nich i zapytał, czy dużo złowili ryb. Odpowiedzieli, że nie złowili ani jednej. Kazał im jeszcze  raz wyjechać na głęboką wodę. Posłuchali, chociaż nie mieli ochoty, bo całą noc pływali po całym jeziorze. Gdy tylko wypłynęli na głęboką wodę, nagle zobaczyli mnóstwo ryb, a sieci zaczęły zanurzać się coraz głębiej w wodę, bo były pełne ryb.

          Wtedy św. Jan powiedział do Piotra: „TO PAN JEST”. Św. Piotr skoczył do wody i przypłynął do brzegu, do Pana Jezusa, a pozostali Apostołowie płynęli łodzią ciągnąc sieci pełne ryb. Chociaż złowili wtedy 153 ryby, sieci się nie porwały.

          Na brzegu Pan Jezus przygotował dla nich śniadanie. Rozpalił ognisko, miał chleb i kazał przynieść i upiec z tych ryb, które złowili. Po śniadaniu Pan Jezus zapytał św. Piotra:

„Piotrze, czy ty mnie miłujesz więcej niż pozostali Apostołowie”?, Piotr odpowiedział: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Pan Jezus powiedział do niego: „PAŚ BARANKI MOJE”. Potem drugi raz Pan Jezus zapytał Piotra: „Piotrze, czy Ty mnie kochasz”? Piotr odpowiedział: „Panie, Ty wiesz, że Cię kocham”. Pan Jezus powiedział: „PAŚ BARANKI MOJE”.  Po chwili Pan Jezus trzeci raz zapytał Piotra:

 „ Piotrze, czy Ty mnie kochasz’? Piotr zmartwiony, że Pan Jezus mu nie wierzy, odpowiedział przez łzy: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham”. Pan Jezus powiedział:

„PAŚ OWCE MOJE”.

          Tymi słowami: „ paś baranki moje, paś owce moje” Pan Jezus uczynił św. Piotra  zastępcą na ziemi, pierwszym papieżem. Pas baranki moje, paś owce moje znaczyło nauczaj ludzi o Panu Bogu i prowadź ich do nieba. Pan Jezus zniknął, a Apostołowie wiedzieli, że św. Piotr będzie na ziemi zastępcą Pana Jezusa i będzie wśród nich najważniejszy, będą mu posłuszni jak Panu Jezusowi.

          Taką władzę jaką otrzymał od Pana Jezusa św. Piotr teraz ma każdy Papież. Obecny Papież Franciszek jest następcą św. Piotra i zastępcą Pana Jezusa na ziemi.

Wcześniej Papieżem był Polak Karol Wojtyła, który jako Papież nosił imię JAN PAWEŁ II.

W tym roku obchodzimy 100-tną rocznicę jego urodzin.

Pomódlmy się: Św. Janie Pawle II poproś Pana Jezusa o ustąpienie epidemii w Polsce i na świecie. Zaśpiewaj: ”Janie Pawle naucz nas, pod krzyżem Pana stać i przyjąć Jego moc”.

  A oto pytania: 

- Co robili Apostołowie po śmierci Pana Jezusa?

- Kto im pomógł w złowieniu dużo ryb?

- Co przygotował Pan Jezus dla Apostołów nad brzegiem?

- O co zapytał Pan Jezus Piotra?

- Jakie polecenie otrzymał Piotr od Pana Jezusa?

- Kim został Piotr?   

- Jakie imię ma obecny Papież?

- Jakie imię miał Papież pochodzący z Polski?

                            Z szacunkiem s. Eugenia

Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 27 kwietnia 2020 20:35
Data ostatniej edycji: pon, 27 kwietnia 2020 21:08:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę