Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Religia

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Dziecko odpowiada: Na wieki wieków. Amen. Witam i pozdrawiam dzieci i Rodziców w tygodniu Miłosierdzia Bożego.

Kochane dzieci!

Posłuchajcie opowiadania, które przeczytają  Wam Rodzice o ukazaniu się Pana Jezusa Apostołom po Zmartwychwstaniu w Wieczerniku.

Po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazywał się różnym ludziom: Marii Magdalenie, uczniom i Apostołom. W niedzielę zaraz po zmartwychwstaniu przyszedł do Apostołów zebranych w Wieczerniku, tam, gdzie dzień przed śmiercią w Wielki Czwartek Pan Jezus spożywał z Apostołami Ostatnią Wieczerzę. Pan Jezus wszedł chociaż drzwi były zamknięte, stanął między Apostołami i przywitał ich słowami:

Pokój wam. Apostołowie wystraszyli się, bo myśleli, że to duch Pana Jezusa. Pan Jezus pokazał im rany na rękach, na nogach i w boku, żeby Apostołowie uwierzyli, że Pan Jezus nie jest duchem, że ma prawdziwe ciało, tylko przemienione. Takie ciało, że mógł pojawiać się i znikać, przechodzić przez zamknięte drzwi, rany Go nie bolały, nie był głodny  ani spragniony.

Gdy Apostołowie jeszcze nie dowierzali, że Pan Jezus ma ciało, że nie jest tylko duchem, zapytał ich czy mają coś do jedzenia. Dopiero, gdy Pan Jezus razem z nimi zjadł posiłek ośmielili się i uwierzyli, że ma prawdziwe ciało, bo duch nie spożywa posiłku tak, jak to uczynił Pan Jezus. Po posiłku Pan Jezus powiedział Apostołom bardzo ważne słowa:

 "Weźmijcie Ducha Św., którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane".

Po tych słowach Pan Jezus zniknął. Tymi słowami Pan Jezus dał Apostołom i ich następcom, a więc biskupom i kapłanom władzę odpuszczania grzechów. Dlatego dzieci z kl. III, starsze dzieci i dorośli przystępują do spowiedzi, przepraszają Pana Boga za swoje grzechy, a Pan Bóg przez kapłana przebacza im grzechy, żeby z czystym sercem mogli przyjąć Pana Jezusa w Komunii św. To miejsce w kościele, gdzie ludzie spowiadają się nazywa się konfesjonał.

 

Poproś Rodziców, aby w tym tygodniu Miłosierdzia Bożego odmówili z Tobą codziennie chociaż 10-tkę Koronki do Miłosierdzia Bożego, abyście jak najszybciej mogli powrócić do Przedszkola. Z wszystkimi łączę się myślą i modlitwą.       

 

Pytania  dla dzieci po wysłuchanym opowiadaniu.

Do kogo Pan Jezus przyszedł po zmartwychwstaniu?

Jakimi słowami przywitał Apostołów?

Co im pokazał, żeby uwierzyli, że ma prawdziwe ciało?

Kiedy uwierzyli, że Pan Jezus nie jest duchem?

Jaką władzę dał Pan Jezus Apostołom?

Przez kogo teraz Pan Jezus odpuszcza ludziom grzechy?

 

Z poważaniem s. Eugenia


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę