Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

10.04 Wielkanocne zwyczaje

Dzień dobry w piątek. Drodzy rodzice i przedszkolaki, ostatnia porcja aktywności w tym tygodniu.

Za nami pełen wrażeń tydzień przedświąteczny. Wszyscy na pewno czekacie już na Wielkanoc. Nie bójcie się włączyć dzieci w te ostatnie przygotowania. Zaangażujcie je we wspólne sprzątanie i gotowanie, niech przystroją wielkanocny stół, na pewno poczują się wyróżnione. Nadchodzące dni niech będą doskonałą okazją do poznania i utrwalenia przez dzieci pięknych tradycji i zwyczajów wielkanocnych.

Oto propozycje na dziś:

1.  Przeczytajcie wiersz H. Łochockiej. Porozmawiajcie na temat zwyczaju polewania się wodą. Przede wszystkim jednak nie zapomnijcie w poniedziałek obdarować najbliższych „małym prysznicem” ;)

 

 

"Lany poniedziałek" H. Łochocka

 

Śmigus-dyngus, dyngus- śmigus, 
nie kryjże się , nie wymiguj, 
bo dziś każdy , stary, młody, 
nie uniknie wiadra wody ! 
Prysznic, prysznic koło studni, 
już od rana pompa dudni. 
Kto choć z okna nos wysunie, 
wnet na niego strumień lunie! 
Strach wystroił się w sukmanę, 
całe plecy ma oblane. 
Na sołtysa psotne dziewki 
też chlupnęły pół konewki. 
A Maryśka? Jeszcze sucha. 
Wykręciła się dziewucha! 
Sucha także i Dorota... 
Zaczajmy się: 
chlust! – Zza płota! 
Dyngus – śmigus, śmigus – dyngus, 
śmiej się, córko, śmiej się, synku; 
tak się śmieje wieki całe 
Wielkanocny Poniedziałek.

 

2. Zabawa ruchowa:  Jajeczny minigolf

Dawniej  zabawa ta polegała na toczeniu jajka ugotowanego na miękko. Kto dalej, ten wygrywał. Inną formą (jeszcze starszą) było celowanie jajkiem do wykopanego dołka, także tocząc.

Jeśli nie chcecie trenować jajkami po pięknym dywanie, można je zamienić na jajko ze styropianu lub czekoladowe, albo pobawić się po prostu piłką zamiast jajka.

 

3. Na pewno w ostatnim czasie spędzacie więcej czasu przed ekranem  tv lub komputerem. Dlatego zapraszamy na wycieczkę do Teatru Wielkiego  - Opery Narodowej w Warszawie. Oczywiście wirtualną wycieczkę. Już w poniedziałek – 13 kwietnia o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy seans. Przepiękna baśniowa inscenizacja „Śpiącej królewny”.  Możecie zamienić swój dom w Teatr Wielki, przygotujcie bilety, wygodne fotele.

Zwróćcie uwagę, aby oglądane przez dzieci treści były wartościowe. Na razie we własnym domu przed ekranem, ale może w przyszłości zechcecie się wybrać na prawdziwy spektakl. Zapraszamy

 

http://vod.teatrwielki.pl/

 

Na koniec, chociaż nie możemy zobaczyć się osobiście, chciałyśmy Życzyć wam zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Dzieciaczkom hojnego Zajączka Wielkanocnego, Rodzicom dużo wytrwałości i uśmiechu w tym trudnym czasie.

 

Ściskamy was wirtualnie i pozdrawiamy

 

Pani Agnieszka i Pani Martyna :)

Foto:
Agata Komorowska
cz, 09 kwietnia 2020 22:40
Data ostatniej edycji: wt, 14 kwietnia 2020 21:11:24

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę