Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Medale Mistrzostw Polski biegaczy „Prefbet-u”

Z dwoma medalami Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu wrócili do domu zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Brąz indywidualnie w biegu na 300 metrów zdobył Piotr Dąbrowski. Ten sam zawodnik wystartował także w sztafecie mieszanej 4x400, która również wywalczyła brązowy medal.

Piotr Dąbrowski brązowy medal zdobyła uzyskując czas 35.63. W eliminacjach pobiegł jeszcze 35.46. W tej samej konkurencji startował także Igor Duchnowski, który w eliminacjach uzyskał rekord życiowy 35,71. To był 7. czas eliminacji, który dawał prawo startu w finale B.
- Jednak ze względu na dobro sztafety Igor w finale B już nie pobiegł  – relacjonuje Andrzej Korytkowski, trener i prezes klubu. - Świetne wyniki chłopców na 300 metrów, pomimo braku kontuzjowanej medalistki Mistrzostw Polski Martyny Krawczyńskiej, pozwalały mieć nadzieję na medal w sztafecie 4x400 Mix (2 dziewczęta i 2 chłopców). Tak też się stało. Zawodnicy nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i zdobyli również brązowy medal. 
Organizatorzy mistrzostw podkreślają, że sztab łomżyńskiego zespołu zaryzykował wystawiając na dwie ostatnie zmiany dziewczęta, ale uzyskany czas 3:47.66 i zdobyty brązowy medal wskazują, że ryzyko się opłacało. Zawodnicy sztafety, wyjątkiem Igora Duchnowskiego, są uczniami Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Trener Korytkowski wskazuje także inne dobre wyniki swoich podopiecznych. Piąte miejsce w biegu na 600 m z czasem 1:23,80 zdobył Bartosz Jurak. Siódmy na  60 m (7.28) był Paweł  Dąbrowki, dziewiąty na 1000m  (2:40,29) Bartłomiej Folga. Maja Łyskowka w biegu na 200 m zajęła 11. miejsce. Czas zawodniczki 29,47 był znacznie słabszy niż w eliminacjach, które pobiegła w 26.69. 12. miejsce na 800 m (1:58,30) zdobył Dawid Likwiarz.

- Lepszego prezentu na 50-te urodziny, jakie miałem w dniu finałów, nie mogłem sobie wymarzyć – podsumowuje toruńskie występy swoich podopiecznych trener Andrzej Korytkowski. – Pomimo bardzo dobrych wyników jest niedosyt, bo wyniki mogłyby być jeszcze lepsze. Jednak od momentu jak ogłoszono wyniki dofinansowania jakie otrzymaliśmy (z Miasta Łomża – dop. red.) zaczęło się wielkie oszczędzanie w klubie. W związku z tym nie pojechaliśmy kilka razy na halowe treningi do Spały, co na pewno się odbiło na formie. Cieszę się, że zawodnicy są świadomi krzywdy jaką nam wyrządzono i walczą, nie poddając się. Myślę, że jeszcze nie raz w tym sezonie utrą nosa „niszczycielom” łomżyńskiego SPORTU.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę