Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Problem z dyrektorem

Opóźnia się wybór nowego dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. Ogłoszony w grudniu konkurs miał rozstrzygnąć się w styczniu, aby nowy dyrektor władzę w szpitalu przejął płynnie po Mariuszu Obryckim, który krótkie urzędowanie kończy wraz z upływem tego miesiąca. Dziś mija termin dwóch tygodni, w ciągu których miały być indywidualne rozmowy z kandydatami. Niestety dotychczas nawet nie wyznaczono daty posiedzenia komisji konkursowej, która miałaby wybrać lepszą z dwójki chętnych na dyrektorski stołek.

Przypomnijmy dotychczasowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży Mariusz Obrycki rezygnację z pracy położył pod koniec listopada, choć funkcje objął raptem 7 miesięcy wcześniej. Formalnie dyrektorem szpitala ma być do końca stycznia, choć w tym miesiącu w pracy praktycznie go nie było ze względu na doznaną kontuzje i zwolnienie lekarskie, na którym także obecnie przebywa. 
W połowie stycznia Urząd Marszałkowski w Białymstoku potwierdził, że do konkursu zgłosiły się dwie osoby. Jedną z nich na pewno jest była poseł PiS Bernadeta Krynicka, która pod koniec listopada wróciła do pracy w szpitalu zajmując (bez konkursu) stanowisko  kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. 

(zobacz: Krynicka i ktoś jeszcze)

Drugą kandydatką jest prawdopodobnie obecna wicedyrektor szpitala dr  Joanna Chilińska. To również prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PWSIiP w Łomży. Pytana o to czy wystartowała w konkursie na dyrektora szpitala informacji nie potwierdza, ani nie dementuje. 

(zobacz: Czy doktor Chilińska stanęła do konkursu z Krynicką...?)

Spóźniona komisja
Nowego dyrektora szpitala w Łomży ma wybrać 7-osobowa komisja. Na jej czele stanął marszałek województwa Artur Kosicki. W jej składzie nie ma nikogo z Łomży, a Radę Społeczną szpitala reprezentuje Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. W ogłoszeniu o konkursie na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży podano, „przewidywane miejsce i termin rozpatrzenia zgłoszonych kandydatur”.
- Indywidualne rozmowy z kandydatami odbędą się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w terminie do 2 tygodni od upływu terminu na składanie ofert – czytamy. 
Ten termin mija dziś.  
- Podany termin, tak jak jest napisane, był przewidywany. Na chwilę obecną nie ma jeszcze wyznaczonej konkretnej daty – podaje Emilia Malinowska z Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego.
O tym co opóźnia zwołanie komisji konkursowej, nikt oficjalnie nich chce mówić. Nieoficjalnie „dobrze poinformowani” twierdzą, że zarząd województwa ma problem z tym, kto konkurs miałby wygrać. Wcześniej sądzono, że jest on tylko formalnością, bo zwycięzca był znany zanim konkurs został rozpisany. 
- Wybór komisji trzeba będzie jakoś ludziom wytłumaczyć i będzie musiał zrobić to przewodniczący komisji konkursowej, czyli marszałek województwa Artur Kosicki – mówił jedna z osób bliskich władzy. 

Póki co szpitalem kieruje wicedyrektor Joanna Chilińska, która pod nieobecność kontuzjowanego dyrektora Obryckiego i po odejściu we wrześniu z pracy wicedyrektor dr. Hanny Majewskiej – Dąbrowskiej, na której miejsce nie udało się dotychczas nikogo znaleźć, sama musi obejmować całą działalność szpitala. 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę