Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 grudnia 2022 napisz DONOS@

Brązowy medal olimpijski szachistki Malwiny Szewczyk

Wyjątkowym sukcesem dla łomżyńskiej szachistki, piętnastoletniej Malwiny Szewczyk zakończyła się XIX Winter Deaflympics Valetellina-Valchiavenna we Włoszech rozgrywana w dniach 12-21 grudnia. Malwina wraz z pięcioosobową drużyną kobiet wywalczyła na Zimowej Olimpiadzie Niesłyszących brązowy medal w szachach klasycznych. Nastolatka była najsilniejszym filarem Reprezentacji Polski zdobywając 6,5 punktu z siedmiu partii.

Igrzyska  we Włoszech zgromadziły reprezentacje narodowe 35 krajów (oprócz krajów europejskich m.in.: Indie, Pakistan, Brazylia, Korea, Japonia, Chiny, USA, Kanada) w 6 dyscyplinach sportowych (szachy, snowboard, narciarstwo alpejskie, narciarstwo biegowe, hokej, curling). XIX Olimpiada była szczęśliwa dla Polski, gdyż był to drugi medal w historii dla naszego kraju. Ponadto w rozgrywkach indywidualnych szachów błyskawicznych Malwina zajęła bardzo wysoką czwartą lokatę ustępując tylko dwóm Rosjankom i Ukraince. 

Malwina na co dzień jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży, a o szachowy rozwój zawodniczki dbają trenerzy Akademii Szachowej Sobocińscy. Trener Akademii p. Sławomir Sobociński podczas zawodów przygotowywał i wspierał naszą drużynę kobiet.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę