Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci w Nowogrodzie

Ponad 300 dzieci gra w piłkę w Nowogrodzie. W sali sportowej tutejszej szkoły w sobotę rozgrywany jest Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci Lider Cup 2019. Rywalizują Zespoły z Nowogrodu, Łomży, Zambrowa, Kadzidła i Olszewa Borki. - Turniej to coś w rodzaju powrotu do podwórkowego grania w piłkę. Nie ma sędziów, tabel, ale ma być, i jest, dobra zabawa – mówił Marcin Trojanowski z Akademii Piłkarskiej „Lider” z Łomży, która zorganizowała turniej w Nowogrodzie.

Piłkarskie rozgrywki podzielone są na cztery osobne turnieje w zależności od wieku zawodników. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli najmłodsi – dzieci w wieku 5 – 6 lat. Drużyny często były mieszane damsko – męskie, bo jak tłumaczyła mała Ola „dziewczyny dobrze kopią”.
Młodzi piłkarze i piłkarki nie mieli problemów ze wskazaniem swojego piłkarskiego idola – Roberta Lewandowskiego i większość chce strzelać gole, tak jak on. 
Opiekunowie i organizatorzy turnieju podkreślają jednak, że liczy się przede wszystkim ruch i zabawa. W działającej od dwóch lat w Nowogrodzie szkółce piłkarskiej na co dzień ćwiczy i gra około 70 dzieci. 
- Cieszy mnie to, że dzieciaki chcą się angażować w sport, bez względu na to jaki wzorzec mają  - mówi Grzegorz Palka burmistrz Nowogrodu. - Ważne, że dzieciaki chcą zając się sportem, ważne że rodzice mają czas, aby je wspierać i są razem z nimi.
Taki właśnie ma być Świąteczny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci Lider Cup 2019. Na sali gimnastycznej wygrodzono burtami dwa boisk, na których grają pięcioosobowe drużyny, a rodzice kibicują z trybun. Na boisku nie ma nawet sędziego, który odgwizdywałby faule czy bramki.
- Założenie jest takie, że oni sobie sami liczą gole, nie ma żadnej statystyki czy turniejowych drabinek. Najważniejsza jest zabawa – podkreśla Daniel Cwalina, przewodniczący Rady Miejskiej w Nowogrodzie, którego syn gra w drużynie Nowogrodu. - Oni mają swoje stroje, działają w grupie to jest dla nich bardzo fajne i nie siedzą przy komputerach, a to jest fajne i ważne dla nas – dodaje.

Rozgrywki w Nowogrodzie potrwają do ciemnej nocy. Wszyscy zawodnicy na zakończenie otrzymują medale, a drużyny pamiątkowe puchary. 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę