Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Łomżyńskie Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie

To największa i najważniejsza impreza sportowa organizowana w Łomży. W Hali Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 wystartowały Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie. W rywalizacji, która zakończy się w sobotę bierze udział 156 zawodników z niemal 80 klubów bokserskich z całego kraju. Na ringu rywalizują chłopcy z rocznika 2005 w 20 kategoriach wagowych: od 38,5 kg do ponad 105 kg. - Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie uważam za otwarte – ogłosił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego, które finansowo wspiera organizację zawodów przez Polski Związek Bokserski i klub BKS Tiger Łomża.

Oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie odbyło się we wtorek przed wieczorem. - Panowie zawodnicy, drodzy koledzy jesteście naszą przyszłości, przyszłością polskiego boksu olimpijskiego. To dzisiaj wszystkie oczy w Polsce są skierowane w waszą stronę tutaj na Łomżę – mówił do ponad 150 zawodników i ponad 100 ich opiekunów Sławomir Kozłowski wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. sędziowskich. 
Podkreślał, że do tej pory organizacja tych mistrzostw była domenę Wielkopolski. - Ale pan Zbigniew (Zbigniew Maleszewski – dop. red.) się zaoferował i decyzją PZB te mistrzostwa zostały przyznane temu miastu, a nie innemu – dodawał wskazując, że ilość uczestników jest rekordowa. Zawodnikom walczącym na ringu w Łomży życzył walki fair play, sędziom trafnych werdyktów, a wszystkim dobrych wrażeń z Łomży.
Podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw było także wręczenie odznaczeń przyznanych prze PZB – jedno z nich otrzymała Agnieszka Muzyk, oraz legitymacji potwierdzających najwyższe uprawnienia trenerskie – jedną z nich otrzymał Zbigniew Maleszewski założyciel klubu BKS Tiger Łomża, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego do spraw wyszkolenia oraz główny organizator bokserskich mistrzostw w Łomży.
- To szkoleniowiec i organizator niezwykle kreatywny, cieszący się ogromnym szacunkiem środowiska, z rodzaju tych, którym „bardzo się chce”, a swoją pasją potrafi porwać młodzież – mówił Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego. Nim ogłosił „Mistrzostwa Polski Młodzików w Boksie uważam za otwarte” przyjął meldunek od szefa sędziowskiej obsady Stanisław Zadykowicz, a przed pierwszymi walkami wieczoru na ringu w Hali Olimpijczyków Polskich z krótkim koncertem wystąpił zespół Piękni i Młodzi. 

Bokserskie mistrzostwa młodzików w Łomży potrwają do soboty. Walki można obserwować w środę i piątek w godzinach 11:00 - 17:00 w Hali Olimpijczyków Polskich przy SP9. Czwartek to dzień przerwy. Finałowe pojedynki w 20 kategoriach wagowych zaplanowane są w sobotę od godziny 11. Wstęp do Hali Olimpijczyków Polskich na Mistrzostwa jest bezpłatny.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę