Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Mistrzowie z Łomży

Główne zdjęcie
Mistrzowie Polski Adam Pupek i Piotr Kozikowski

Adam Pupek i Piotr Kozikowski zdobyli tytuł Mistrzów Polski w motoparalotniarstwie. Łomżanie są mistrzami w klasie PL2 czyli na wózkach dwuosobowych, w których latają pilot i nawigator. Teraz zaczynają przygotowania do Mistrzostw Świata 2020 w Brazylii.

Łomżanie tytuł Mistrzów Polski wywalczyli podczas rozgrywanych na zielonogórskim lotnisku Przylep XXI Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski. Zawody trwały od środy do soboty i brało w nich udział 19 załóg, w trzech klasach. Nim łomżanie mogli cieszyć się ze zdobytego mistrzostwa pokonali o konkurencji. Tuż przed mistrzostwami musieli wymienić maszynę, na którym latali.
- Dwa tygodnie przed zawodami skończyliśmy pracę nad konfiguracją nowego sprzętu, dwa dni przed startem odebraliśmy śmigło. Dopiero dzień przed rozpoczęciem konkurencji odbyliśmy pierwsze testowe loty w nowej trajce – opowiada Adam Pupek. - Sprzęt spisał się znakomicie. Nieprzespane noce spędzone w garażu nie poszły na marne. Ostatni miesiąc, każdą wolną chwilę poświęcaliśmy na doskonalenie naszej „formuły 1”. Czuliśmy się trochę niepewnie ponieważ zawody odbywały się nad zalesionym terenem, w przypadku awarii nie mielibyśmy żadnego miejsca do lądowania. 
Łomżanie podkreślają, że poziom zawodów był bardzo wysoki. - Rywalizowaliśmy z wielokrotnymi mistrzami Europy i Świata – mówi Piotr Kozikowski. - Na zawodach polecieliśmy trzy konkurencje nawigacyjne, które należą do naszych ulubionych, co pozwoliło zbudować przewagę punktową. 
Przewagę nad konkurentami utrzymali do końca i wygrali. 
- Dwa lata temu podczas mistrzostw mieliśmy problemy z pompką paliwa. Rok temu prowadziliśmy, a podczas ostatniej konkurencji ekonomicznej wyzerowaliśmy się przez mały błąd pomiaru. Jak to mówią do trzech razy sztuka – cieszą się Adam Pupek i Piotr Kozikowski.
- W ubiegłych sezonach cały czas zmagaliśmy się ze sprzętem. Nasz silnik palił dwukrotnie więcej paliwa niż konkurencji. Co skutkowało słabymi lokatami w konkurencjach ekonomicznych. W tym roku dzięki wsparciu naszego głównego sponsora firmy METAL-TECHNIK mogliśmy zawalczyć na nowym sprzęcie co przyniosło zamierzony efekt – mówi Piotr Kozikowski. - Wielkie brawa należą się dla Adama, który mając na głowie własne wesele, potrafił wyjść z garażu o 3. w nocy, żeby o 5. wspólnie testować silnik. 
- Jestem bardzo zadowolony z wyniku, gdyż tytuł Mistrza Polski to jedyne trofeum którego nam brakowało, obok tytułów Mistrzów Świata i Europy – podkreśla Adam Pupek dodając, że podczas lotu nad Zielona Górą udało im się zobaczyć w chmurach Jezusa. - Tego w Świebodzinie. 
Teraz łomżyńscy motoparalotniarze mają kolejne cele i zadania - przygotowania do Mistrzostw Świata w Brazylii w 2020 roku. 
- Trzeba oblatać, dopracować i przygotować do wysyłki kontenerem naszą trajkę. Zorganizować całą logistykę i przećwiczyć najważniejsze konkurencje – wylicza Piotr Kozikowski. - Jestem szczęśliwy, że możemy skutecznie robić to co kochamy i spełniać przy tym marzenia. 

Zdobyty w Zielonej Górze tytuł Mistrzów Polski w motoparalotniarstwie łomżanie dedykują przyjacielowi. - Dokładnie dwa lata temu walczyliśmy o podium Mistrzostw Europy. Straciliśmy tam naszego przyjaciela któremu obiecaliśmy, że kiedyś zdobędziemy dla niego to trofeum. Mario to dla Ciebie!

230804070022.gif
Foto: Mistrzowie Polski Adam Pupek i Piotr Kozikowski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę