Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 29 maja 2024 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 31 LIPCA:


- Błogosławiony Adam z Langheim (+ok. 1150)

Był pierwszym opatem cysterskim w Langheim. Rządził bardzo długo. Dla opactwa wystarał się o cenne przywileje, a po 1140 roku współdziałał w zakładaniu nowego w Plasach (Plass, Plascium), w pobliżu Pilzna, fundacji Władysława II Czeskiego. Zmarł około 1150 roku. U cystersów czczono go jako błogosławionego, a jego wspomnienie umieszczono pod dniem 31 lipca.
===
- Święty Neot (+877)

Krewny króla Alfreda Wielkiego. Był mnichem w klasztorze benedyktyńskim w Glastonbury. Otrzymał święcenia kapłańskie, po których postanowił zostać pustelnikiem w Cornwall (które jest znane właśnie z pobytu tam św. Neota. Tradycja mówi, że odwiedzał go król Alfred, aby zasięgać u niego rady.

S. Stefania OSB
śr, 31 lipca 2019 08:43
Data ostatniej edycji: cz, 05 sierpnia 2021 08:39:14

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę