Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 28 LIPCA:


-Święta Ada (Adrehilda) z Mans (+692)

We Francji znana także pod zdrobniałym Adnette, miała być w Mans ksienią benedyktyńskiego klasztoru, a przybyła ponoć ze Soissons. Istnieje dokument z r. 682 z przywilejami dla zakonnic, wystawiony przez miejscowego biskupa, jej krewnego. Trudno natomiast dociec, czy należy ją utożsamiać z Adrehildą, ksienią innego klasztoru w tych okolicach. Zmarła w 692 r. Adę wspomina się w dniu 28 lipca.
===
-Święty Lucyd (+938)

Wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru św. Piotra w południowych Włoszech. Spędził jednak ostatnie lata jako pustelnik w Santa Maria del Piano.
===
-Święty Lyutis (+1038)

Wstąpił do benedyktyńskiego opactwa na Monte Cassino ale w późniejszym czasie uzyskał pozwolenie na zostanie pustelnikiem w pobliżu opactwa La Cava by poświęcić się całkowicie modlitwie.

Święta Ada (Adrehilda) z Mans (+692)
Święta Ada (Adrehilda) z Mans (+692)
S. Stefania OSB
nie, 28 lipca 2019 10:30
Data ostatniej edycji: pon, 02 sierpnia 2021 08:39:35

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę