Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Malwina z Łomży daje mata za matem we Lwowie

Główne zdjęcie
Malwina Szewczyk

15-letnia szachistka z Łomży Malwina Szewczyk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Europy Niesłyszących w Szachach. - Zawody odbywały się we Lwowie na Ukrainie w dniach od 15. do 21. lipca – informuje Magdalena Sobocińska z Akademii Szachowej Sobocińscy. - To ogromny sukces międzynarodowy łomżynianki, ponieważ nasza 15-latka triumfowała w turnieju juniorów do lat 19, zdobywając aż 6 punktów z 7. Wyprzedziła szachistki i szachistów z Ukrainy, Anglii, Białorusi, Estonii i Litwy. Zwyciężyła w 5 partiach i zremisowała dwa razy. Ani razu nie przegrała.

- Malwina jest absolwentką 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży i będzie kontynuować naukę w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących – opowiada trenerka łomżyńskiej medalistki, która co roku rywalizuje na mistrzostwach Polski osób niesłyszących. Zwycięstwo we Lwowie to – jak dotąd – największe osiągnięcie miłośniczki królewskiej gry na 64 polach czarno-białych polach. Malwina z szachami zaprzyjaźniła się dużo wcześniej, jeszcze jako 4-letnie dziecko, kiedy poznawała zasady poruszania się pionkami i figurami, czego uczyli ją dziadek i mama. Widać, że nauka nie poszła w las, skoro ambitna dziewczyna sięgnęła po laury za granicą.      

Nie lada przeżyciem dla złotej 15-nastolatki było wysłuchanie hymnu polskiego na Starym Rynku we Lwowie, gdzie odbywała się uroczysta ceremonia zakończenia Mistrzostw Europy ICCD w szachach. - Cała polska kadra narodowa zakończyła Mistrzostwa Europy Niesłyszących w Szachach bardzo dobrze, rywalizując z szachistami z ponad dwudziestu krajów – relacjonuje Magdalen Sobocińska. Polska znalazła się w czołówce w klasyfikacji medalowej, zdobywając 3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy. Malwina Szewczyk, która na co dzień trenuje pod kierunkiem trenerów Akademii Szachowej Sobocińscy, przygotowuje się do jeszcze ważniejszego turnieju – Igrzysk Olimpijskich Niesłyszących, które odbędą się w grudniu we Włoszech. Trzymajmy kciuki. 

 

Opr.: Mirosław R. Derewońko

Foto: Malwina Szewczyk
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę