Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 7 LIPCA:


- Święta Etelburga, ksieni benedyktyńska w Faremouttieren-Brie (+695)

Była córką króla Anglii Wschodniej. Została ksienią benedyktyńskiego klasztoru Faremouttieren-Brie .Prowadziła życie w dziewictwie i wstrzemięźliwości. Zmarła w 695 r. Wspomnienie 7 lipca.
===
-Święty Bonitus (Benoit) z Monte Cassino (+582)

Czwarty opat na Monte Cassino po św. Benedykcie. Podczas jego posługi Lombardowie splądrowali opactwo. Bonituj i jego mnisi uciekli do Rzymu i zamieszkali na Lateranie.
===
-Święta Erkongota (+660)

Córka króla Kentu i św. Seksburgi. Wstąpiła do klasztoru benedyktyńskiego we Francji i w bardzo krótkim czasie zmarła w młodym wieku.
===
-Święty Hedda (+705)

Najpierw był mnichem benedyktyńskim w Glastonbury. Tam też zapewne został później opatem. Przy organizowaniu nowych diecezji powołano go na stolicę biskupiąw Dorchesterze, później w Winchesterze. Sakry udzielił mu św. Teodor, arcybiskup Canterbury. W czasie jego pontyfikatu dokonano translacji z Dorchester do Winchesteru - relikwii św. Biryna, apostoła zachodnich Sasów, to zaś odegrało pewną rolę przy układaniu prawodawstwa, z którego zasłynął Ine, król Wesseksu. Biskup był jego wiernym doradcą. Wiemy też, że odwiedził pustelnika Gutlaka, któremu przy tej okazji udzielił święceń kapłańskich. Zmarł 7 lipca 705 r. Jego sylwetkę upamiętnił m.in. Beda Wielebny.
===
-Święty Wilibald z Eichstätt (700 - 787)

Urodził się w Wessex, w płd. Anglii.. Po sześcioletniej podróży, której celem był Rzym, a i Ziemi Świętej , wstąpił do benedyktynów na Monte Cassino, skąd wysłano go do Niemiec, do pomocy w pracy misyjnej św Bonifacemu. Został pierwszym biskupem w Eichstätt. Nawrócił wielu pogan i założył wielki klasztor w Heidesheim. Zmarł 7 lipca 787 roku.

Święta Etelburga, ksieni benedyktyńska w Faremouttieren-Brie (+695)
Święta Etelburga, ksieni benedyktyńska w Faremouttieren-Brie (+695)
Święty Hedda (+705)
Święty Hedda (+705)
Święty Hedda (+705)
Święty Hedda (+705)
Święty Wilibald z Eichstätt (700 - 787)
Święty Wilibald z Eichstätt (700 - 787)
S. Stefania OSB
nie, 07 lipca 2019 16:16
Data ostatniej edycji: nie, 11 lipca 2021 22:54:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę