Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 24 CZERWCA:


- Święty Teodulf z Lobbes (+776)

Teodulf, był opatem benedyktyński z Lobbes, ok. 750 roku , ostatnim z tych, którzy otrzymywali sakrę biskupią. Posiadłości klasztorne powiększył o nowe nabytki. Z jego inicjatywy mnich Anso sporządził żywoty kilku opatów. Zasłużony opat zmarł 24 czerwca 776 roku. Pochowano go w kościele opactwa, a wspomnienie obchodzono 24 (lub Martyrologium Rzymskie) lub 25 czerwca
===
-Święty Bartłomiej z Farne (+1193)

Urodził się w Whitby, w Nortumbrii w Anglii. Nazywany był Tostig. Po przybyciu do Norwegii Bartłomiej został wyświęcony na księdza, powrócił do Durham gdzie wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru. Później został pustelnikiem na wyspie Farne na wybrzeżu Nortumbrii. Spędził tam 42 lata życia. Bartłomiej jest znany z czynienia cudów.
===
-Święty Rumold (+ok. 775)

Nazywany był również Rombaut. Był synem szkockiego króla. Został mnichem w irlandzkim klasztorze. Został konsekrowany na biskupa Rzymu i dołączył do św. Wilibrorda. Został zamordowany w Malines przez dwóch mężczyzn, którzy zeszli na złą drogę. Był również biskupem Dublina w Irlandii. Został patronem Malines, Flandrii, Belgii.

Święty Teodulf z Lobbes (+776)
Święty Teodulf z Lobbes (+776)
Święty Rumold (+ok. 775)
Święty Rumold (+ok. 775)
S. Stefania OSB
pon, 24 czerwca 2019 08:22
Data ostatniej edycji: wt, 28 czerwca 2022 17:15:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę