Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 13 CZERWCA::


- Święty Gerard z Clairvaux (+1138)

Gerard był starszym bratem Bernarda z Clairvaux. Początkowo wzbraniał się przed wstąpieniem do pierwszego klasztoru cystersów w Citeaux i nadal prowadził życie żołnierskie. Kiedy został ciężko ranny, zmienił zdanie i w 1113 roku przyłączył się do wspólnoty zakonnej. Z czasem stał się zaufanym towarzyszem Bernarda, w roku 1115 współózałożycielem klasztoru w Clairvaux, w którym pracował aż do śmierci, która nastąpiła 13 czerwca 1138 roku. Kult Gerarda zatwierdzono w 1869 roku.
===
-Święty Fandila z Penamelaria (+853)

Urodził się w Andaluzji. Później został wybrany opatem w klasztorze benedyktyńskim w pobliżu Kórdoby w Hiszpanii. Zostal porwany przez muzułmańskiego przywódcę Emirę Muhammada I i okrutnie traktowany według muzułmańskich zasad. Został zamordowany razem z innymi chrześcijanami.

Święty Gerard z Clairvaux (+1138)

MODLITWA:
Boże, Ty tak zjednoczyłeś w zakonie i w świętości błogosławionego Gerarda ze świętym Bernardem, że tworzyli jedno serce w Chrystusie,† za ich wstawiennictwem zjednocz nasze dusze ze sobą w miłości,*abyśmy wszyscy w jedności ducha służyli Tobie na ziemi i mogli w niebie radować się jedynie Tobą. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Święty Gerard z Clairvaux (+1138) MODLITWA: Boże, Ty tak zjednoczyłeś w zakonie i w świętości błogosławionego Gerarda ze świętym Bernardem, że tworzyli jedno serce w Chrystusie,† za ich wstawiennictwem zjednocz nasze dusze ze sobą w miłości,*abyśmy wszyscy w jedności ducha służyli Tobie na ziemi i mogli w niebie radować się jedynie Tobą. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
S. Stefania OSB
cz, 13 czerwca 2019 08:51
Data ostatniej edycji: so, 18 czerwca 2022 08:15:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę