Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 18 czerwca 2021 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 824

Teatralna „Walizka”

Animowaną miniaturą z Łomżą i Pegazem w rolach głównych rozpoczął się 32. Międzynarodowy Festiwal Teatralny„Walizka”. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali jego dyrektor Jarosław Antoniuk i prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, a pierwszym spektaklem zaprezentowanym w konkursie był „Kōtuku i księżycowe dziecko” nowozelandzkiego Birdlife Productions. – Chcemy stworzyć bardzo dobry festiwal, na przyzwoitym poziomie artystycznym, który nie tylko jest znany w kraju, ale również poza jego granicami – mówił Jarosław Antoniuk, dyrektor Teatru Lalki i Aktora i Festiwalu „Walizka”

Widzowie i goście festiwalu przyzwyczaili się już do tego, że jego każdą edycję otwiera etiuda przygotowana przez aktorów Teatru Lalki i Aktora, ale tym razem inauguracja „Walizki” okazała się zaskakująca. Jak podkreśla Jarosław Antoniuk, w każdym aspekcie trzeba szukać nowych rozwiązań, stąd pomysł wykorzystania animowanej miniatury, pokazującej w zwartej i efektownej formie miasto, teatr, festiwal i jego symbol Pegaza, stworzonej przez animatora Krzysztofa Raczkowskiego, Przemysława Karwowskiego i wzbogaconej muzyką Bogdana Szczepańskiego.

– Dzisiaj Łomża jest stolicą województwa w dziedzinie kultury! – podkreślał podczas otwarcia wicemarszałek Marek Olbryś, a prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zachęcał mieszkańców miasta do zaproszenia magicznego świata teatru do naszych domów. 

Od środy do soboty zaprezentowanych będzie 13 przedstawień konkursowych w wykonaniu  teatrów z całego świata: Chin, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Rosji, Serbii, Słowenii, Słowacji i Włoch. W konkursie wezmą też udział cztery teatry z Polski. Ocenia je jury w składzie: Joanna Braun, Michał Derlatka, przewodniczący Wojciech Kobrzyński, Andrej Moskwin i Bożena Sawicka. Wyboru pretendentów do nagród dokonano spośród 130 zgłoszeń. 

– Siłą naszego festiwalu, w porównaniu do innych festiwali tego typu, a jest ich w kraju ponad 500, jest to, że jest to festiwal niepowtarzający się, w sensie zespołów teatralnych. Dlatego w większości spektakle promowane w Łomży później są zapraszane na inne przeglądy teatralne. Zależy mi również na tym, żeby ten festiwal był poszukujący, penetrujący, żeby pokazywał również pewne trendy, które się dzieją w teatrach formy czy teatrach małych form, a do tego był festiwalem artystycznym, ale miejskim, żeby nie były to tylko widowiska adresowane do małych dzieci, ale też spektakle dla młodych ludzi oraz dla ludzi dorosłych.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę