Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 6 CZERWCA:


-Święty Klaudiusz z Besançon (+699)

Nazywany był również Klaud. Urodził się w Franche-Comté we Francji w szlacheckiej rodzinie. Zdecydował się zostać księdzem. Został wyświęcony i służył jako kanonik w Besançon. Wstąpił do opactwa Condat i został wybrany tam opatem i wprowadził benedyktyńską regułę. W 685 roku został biskupem w Besançon. Potem powrócił do opactwa w Condat, gdzie zmarł.
===
-Błogosławiony Jan Davy (+1537)

Kartuz w Charterhouse w Londynie w Anglii.. Był przeciwnikiem Aktu Supremacyjnego króla Henryka VIII. Został aresztowany i zamorzony głodem w więzieniu w Newgate razem z sześcioma kartuzami . został beatyfikowany w 1886 roku.
===
-Błogosławiony Robert Salt (+1537)

Robert był bratem laikiem w Kartuzkim klasztorze w Londynie, gdzie był jednym z sześciu członków wspólnoty. Wraz z nimi był zamorzony głodem z rozkazu króla Anglii Henryka VIII, gdyż przeciwstawił się zamykaniu klasztorów.
===
-Błogosławiony Walter Pierson (+1537)

Był jednym z członków wspólnoty kartuzkiej w Charterhouse w Londynie. Był bratem laikiem został aresztowany ze swoimi towarzyszami przez angielskiego władcę Henryka VIII wobec sprzeciwu wobec jego religijnej polityki, zwłaszcza jego zamykaniu klasztorów i jego Aktu Supremacyjnego. Razem ze swymi sześcioma towarzyszami został zagłodzony w więzieniu.

Święty Klaudiusz z Besançon (+699)
Święty Klaudiusz z Besançon (+699)
Błogosławiony Walter Pierson (+1537)
Błogosławiony Walter Pierson (+1537)
S. Stefania OSB
cz, 06 czerwca 2019 08:35
Data ostatniej edycji: so, 11 czerwca 2022 08:42:05

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę