Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 21 MAJA:


-Święta Isberga (+800)

Nazywana również Itisberga. Była mniszką w benedyktyńskim klasztorze w Aire w Artois we Francji i przypuszczalnie siostrą Karola Wielkiego. Jest czczona jako patronka tego regionu.
==
-Święty Adalryk (+888)

Staroniemiecki szlachcic. Wstąpił do benedyktyńskiego klasztoru w Besue (Besuense), w diecezji Langres, został wraz z wielu innymi mnichami, torturowany i zamęczony na śmierć. Dokonali tego Duńczycy lub Normanie, którzy napadli na jego kraj, nazwani przez kronikarzy "okrutnymi dewastatorami".( S.S.Ansuinus. Mab.)
==
Święty Ageran z Béze (+888)

Mnich w klasztorze benedyktyńskim w Béze Cóte-d’Or we Francji. Stanąl w obronie świętych granic gdy armia Normanów zaatakowała. Towarzyszył czterem innym mnichom: Gerardowi, Genezjuszowi, Rodronowi i Silfradowi i z młodym chłopcem, prawdopodobnie nowicjuszem o imieniu Adalryk. Pozostali mnisi uciekli do klasztoru. Wszyscy z pozostałych dozorców zostali zamordowani ma ołtarzu.
==
Świety Ansuin z Béze (+888)

Był towarzyszem św. Agerana i został mnichem benedyktyńskim w Béze Cóte-d’Or we Francji podczas inwazji Normanów. Ageranus, Ansuinus i czworo mnichów i młodzieniec imieniem Adalryk zginęli na ołtarzu.

patrz poniżej

21 MAJA: 

Święta Isberga (+800)
21 MAJA: Święta Isberga (+800)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę