Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

ŚWIĘCI NA 10 MAJA:


- Błogosławiona Beatrycze I d’ Este (ok.1200- 1226)
=
-Święty William z Pontoise (+1192)

patrz poniżej

10 MAJA: 

Błogosławiona Beatrycze I d’ Este (ok.1200- 1226)
10 MAJA: Błogosławiona Beatrycze I d’ Este (ok.1200- 1226)

=====

Błogosławiona Beatrycze I d’ Este (ok.1200- 1226)

Pochodziła z arystokratycznej rodziny. Urodziła się około 1200 roku. Jako młoda dziewczyna uszła z domu na wieść o planowanym dla niej zamążpójściu przez krewnych (była sierotą). Chcieli w ten sposób powiększyć majątek. Schroniła się wówczas  w klasztorze benedyktynek w Salaroli. Nieco później założyła sama nowy klasztor na górze Gemola, gdzie pobożne jako skromna mniszka zmarła w 1226 roku w wieku zaledwie 20 lat.. Kult jej potwierdzony został w 1763 roku przez papieża Klemensa XIII. Padwa i Modena obchodzą jej pamiątkę 10 maja, Ferrara natomiast 17 lutego.

======

Święty William z Pontoise (+1192)

Wstąpił do klasztoru Potoise we Francji. Póżniej wybrał życie pustelnicze. Jego pustelnia była bardzo popularna w regionie. Wstąpił do benedyktynów w opactwie św. Marcina.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę